Pět věcí, se kterými bude hubnutí příjemnější

13. září 2017 • 06:00
 • Pět věcí, se kterými bude hubnutí příjemnější

  O hubnutí a udržování váhy víme každá své. Zeptali jsme se proto v našem okolí, které věci lidem v úsilí o lepší křivky pomáhaly. Na některých jsme se shodli napříč redakcemi, a tak je posíláme dál.

  1. Odměny za shozená kila

  Správná motivace je klíčem k úspěchu. Když už vám nestačí dobrý pocit z toho, že to děláte pro své zdraví a že budete lépe vypadat, udělejte si tabulku odměn. Za každé kilo nějaký dárek. A klidně ať je to něco k jídlu. Někoho potěší drahá ovocná šťáva nebo sýr, kolem kterých by jindy jen prošli. Pro mnohé z nás jsou to pochopitelně nové šaty, ve kterých může štíhlejší postava lépe vynikat. Jsou i tací, kteří si za první kila dolů pořizují krokoměr nebo chytrou váhu, aby své úsilí viděli v číslech. Odměňujte se ale jen za kila, která zhubnete stabilně, ne jen za váhové výkyvy dané dobou vážení nebo oblečením. 

 • Kupte si dobré boty

  Běh Běh Autor: istockphoto.com
  Pokud podporujete své hubnutí běháním, nezapomeňte investovat do kvalitních sportovních bot. Běh je sice jedním z nejlevnějších sportů, ale zrovna na botách byste šetřit neměli. Běhat v obyčejných keckách nebo botách speciálně určených na běhání je totiž veliký rozdíl. V lepším případě vás nesprávná obuv může od běhání odradit, v horším případě si zničíte nohy.

 • Kupte si krásné oblečení na cvičení

  ... ... Autor: iStock.com
  Tohle taky funguje. Jelikož zhubnout bez cvičení jde poměrně těžko a navíc to není zdravé, je dobré mít se na něj alespoň zpočátku proč těšit. A k tomu nám dost často dopomůže nové oblečení. Krásná tílka, šortky, sportovní podprsenka, vybavte se a cvičení se stane příjemným zážitkem.

 • Kupujte si drahé zdravé potraviny

  Ovoce a zelenina: Jaké zvolit, pokud chceme hubnout? A jak velké porce jsou zdravé? VIDEO Vím, co jím

  Ano, lososové filety a avokádové pomazánky jsou dražší než deset deka vysočiny a dva rohlíky. Jenže vy se máte rádi a chcete dát svému tělu to nejlepší. Takže si dopřejte i to, co byste si normálně nekoupili. Losos a avokádo jsou plné bílkovin a ty při hubnutí budete potřebovat. Stejně tak například mandle. Hýčkejte se, tělo se vám odmění.

  Jaké potraviny urychlují hubnutí? Polívejte se na našem videu.

 • Kupte si inteligentní váhu

  Inteligentní váha Inteligentní váha Autor: archiv redakce
  Inteligentní váha vám nejen řekne, kolik přesně vážíte, ale vypočítá vám také, kolik byste vážit měli i jaký je váš ideální přísun kalorií. Po zadání několika důležitých parametrů, jako jsou věk, výška, tělesná aktivita a pohlaví, vám na základě biometrických měření „vyplivne“ poměr tuků a svalů v těle, kolik obsahujete vody a kolik váží vaše kosti. Spočítá vám BMI a je schopná si všechny vaše parametry dlouhodobě uchovávat a vyhodnocovat. Hubnutí se tak stává technickou záležitostí, která vás bude bavit. Navíc se stále můžete ujišťovat, že hubnete zdravě, protože sledujete, zda vám mizí tuky, nebo svaly.

  Více informací o zdravém životním stylu čtěte na mojezdravi.cz.

Autor: Kateřina Erbsová
Klíčová slova:  dieta
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy