Osud podle tarotu: Co prozradí vaše životní karta a jak ji vypočítat?

Tarot je něco jako zrcadlo duše. Stejně jako zrcadlo v koupelně ukazuje, jak vypadáme navenek, totiž karty odrážejí, co máme uvnitř – dobré i špatné, smutné i šťasné, příjemné i nepříjemné. Zjistěte, co o vašem charakteru prozrazuje vaše životní karta.

Ačkoliv se objevuje řada názorů na to, kde se tarot vlastně vzal, jeho původ je nejasný. Víme jen tolik, že od konce 19. století se zejména v Evropě těší velké popularitě. Někdo ho bere jako hru, někdo s jeho pomocí hledá odpovědi na důležité otázky budoucnosti a někdo se prostřednictvím výkladu snaží pochopit své nitro a podstatu problémů, které ho sužují.

TIP NA VIDEO: Horoskop na rok 2022 podle astroložky Martiny B. Boháčové

Během uplynulých dvou století se objevilo několik zpracování tarotu od předních evropských hermetiků a okultistů. Mezi nejvýznamější patří Thothův tarot od britského mága Aleistera Crowleyho. Právě s jeho pomocí se o sobě dnes můžete něco dozvědět.

Stačí, když si díky jednoduchému vzorci vypočítáte svou životní kartu. „Karta života ukazuje ty kvality a vlastnosti naší osobnosti, které bychom měli rozvíjet. Reflektuje, jak se jevíme navenek, jakými prostředky působíme na okolní svět, ale umí vyjevit i naše skryté síly,“ uvádí německý terapeut a spisovatel Gerd B. Ziegler ve své příručce ke Crowleyho tarotu.

Jak na to?

1. Sečtěte den, měsíc a rok svého narození. Příklad: Narodili jste se 13. května 1984. To znamená 1 + 3 + 5 + 1 + 9 + 8 + 4

2. Výsledek je 31. Životní karty se ale vybírají z archetypů Velké arkány, kterých je pouze 22. Pokud je tedy výsledek vyšší než 22, čísla mezi sebou znovu sečtěte.

3. V našem příkladě je tedy životní kartou karta číslo 4, tedy Císař.

Životní kartu a její význam hledejte v dalších kapitolách. >>>