Netradiční dárek pro partnera? Věnujte mu kurz fotografování

Zmáčknout spoušť umí každý. Udělat dobrou fotku už chce ale trochu cviku. Fotí váš partner rád, a ne vždy je fotka použitelná? Darujte mu kurz focení. Naučí se zachytit krajinu, nezapomenutelné momentky i dělat portréty.

Jak vzniká fotografie?

Stačí cvaknout spoušť a je to! Kéž by to bylo tak jednoduché.Fotografie je umění i věda. Musíte vědět, kdy zmáčknout spoušť, z jakého úhlu fotit, jak si fotoaparát nastavit. A co se děje, když tu spoušť pak skutečně zmáčknete?

K vytvoření fotografie jako obrazového záznamu je zapotřebí světlo. To je vyzařováno nebo odráženo objekty a zaostřeno pomocí objektivu, kterým prochází. Pak dopadne na světlocitlivý povrch v útrobách fotoaparátu a tam vytvoří skutečný obraz.

Zní to složitě? Ve skutečnosti to tak náročné není. Když si vše navíc necháte vysvětlit od zkušených profesionálů, uvidíte, že je to hračka.

Jak probíhá kurz fotografování?

Chcete se také chlubit krásnými a dechberoucími fotkami, ale nevíte, jak fotoaparát nastavit ani jak ho správně uchopit? Ničeho se nebojte, na kurzu se vše naučíte. A mnohem víc!

Během lekcí se totiž dozvíte vše, co jste o fotografování chtěli vědět. Vyzkoušíte si práci profi fotografa, protože budete fotit:

- malebnou krajinu,

- modelku,

- portrét,

- komerční fotografii.

Náš tip: Hledáte kurz fotografování v Praze? Výtvarný ateliér Draw Planet je tu pro vás!

Jde to i bez teorie?

Nejde. I tu musíte ovládat. Proto se podíváte do historie fotografie, dozvíte se, jaké existují druhy fotoaparátů. Vysvětlíte si pojmy jako expoziční trojúhelník, clona, hloubka ostrosti, ISO, RAW a další. Dozvíte se, co znamenají všechna čísla a znaky na displeji foťáku, k čemu je blesk a jak ho dobře využít.

Pak už se pustíte do praxe. Musíte se naučit nastavit kameru, objektiv i ohnisko. Budete fotit, vysvětlovat si další pojmy, na které narazíte, a zase fotit.

Kromě toho se naučíte pracovat s programem pro úpravu fotek Lightroom. Vybrané fotky společně upravíte, aby výsledek byl co nejlepší. Popovídáte si o chybách, dozvíte se, čeho se příště vyvarovat.

Proč vybrat kurz focení v Draw Planet?

- Prostředí pražských ateliérů je příjemné a přátelské.

- Lektoři jsou profesionálové s lidským přístupem.

- Kurz je vhodný i pro začátečníky, kteří začínají od nuly.

- Pokud ještě nemáte vlastní foťák, půjčí vám ho.

- Po 13 lekcích (každá má 3 hodiny) budete cvakat spouští jako profesionál.

Tak na co ještě čekáte? Pořiďte své drahé polovičce kurz focení. Z dalšího výletu nebo dovolené si přivezete krásné fotky, nad kterými bude přecházet zrak.