Nejlepší pokojová rostlina pro vaše znamení! Proč se hodí právě pro vás?

6. ledna 2020 • 06:00
 • Nejlepší pokojová rostlina pro vaše znamení! Proč se hodí právě pro vás?

  Máte pocit, že se neumíte starat o pokojové kytky a cokoli si domů přinesete, můžete za pár měsíců vyhodit? Která pokojová rostlina vám nejlépe vyhovuje na základě vašeho slunečního znamení?

  Beran: Kaktus

  Vaše pěstitelská osobnost: Jako první ve znamení zvěrokruhu patříte k ohnivým znamením. Jako takoví jste hlavně impulzivní, nezávislí, dynamičtí a konkurenceschopní. Pěstování květin můžete tedy vnímat jako sport, který chcete za každou cenu vyhrát. Nebo můžete zájem poměrně rychle ztratit.

  Nejlepší pokojová rostlina pro Berana: Kaktus, především echinopsis, který dokáže produkovat barevné květy a je to vaše nejlepší sázka na jistotu, protože je nenáročný na údržbu. Je to druh kaktusu, který je považovaný za jeden z nejodolnějších a méně náročných z hlediska pěstování. Ve skutečnosti je ideální pro ty, kteří nemají čas hlídat zálivku, naopak se mu daří, když je suchý.

  Beran Beran Autor: iStock

   

 • Býk: Pachira vodní (guinejský kaštan)

  Vaše pěstitelská osobnost: Jako znamení Země ovládané Venuší, planetou krásy, je možné, že si pořídíte širokou škálu pokojových rostlin. Ale jako vládce druhého domu, který dohlíží na naše hodnoty, majetek, materiální zboží a peníze, se i vy hluboce staráte o vydělávání stálého příjmu, abyste posílili své pohodlí v životě. Nejvíc byste si tedy užili rostlinu, která by mohla tuhle vaši potřebu podpořit.

  Nejlepší pokojová rostlina pro Býka: Pro vás bude ideální pachira vodní neboli guinejský kaštan, které se někdy říká „strom peněz“. Ti, kteří praktikují feng-šuej, umisťují tuhle rostlinu do svých domovů nebo na pracoviště, aby jim přinesla pozitivní „čchi“ neboli energii. Tahle rostlina má totiž přidanou hodnotu, kterou pravděpodobně uvítáte s otevřenou náručí. Navíc vypadá hezky, což vyhovuje vašemu smyslu pro styl. No a je to nízkoúdržbová rostlina, která kvete a kvete, pokud je na slunném místě a pravidelně ji zaléváte.

  Býk Býk Autor: iStock

 • Blíženci: Kalanchoe (kolopejka)

  Vaše pěstitelská osobnost: Ve vašem fantazijním životě se můžete starat o širokou škálu rostlin, které vzkvétají pod vaším super zeleným palcem. Ale ve skutečnosti byste se měli snažit držet krok s některými z hrnkových krasavic. Jste totiž vzdušné znamení ovládané Merkurem, takže máte sklony být rozptylováni, pokud jde o práci a sociální závazky.  

  Nejlepší pokojová rostlina pro Blížence: Pro vás je ideální kalanchoe, která se taky někdy označuje jako „hořící Katy“. Tento sukulent je mimořádně nenáročný na údržbu a produkuje veselé, zářivě barevné odstíny, které jistě osloví vaši hravou a estetickou povahu. Také si uvědomte, že vědci se domnívají, že „povídání“ s vašimi rostlinami jim může pomoci růst. Takže neváhejte a povídejte si s vašimi zelenými dětmi.

  Blíženci Blíženci Autor: iStock

   

 • Rak: Tlustice vejčitá

  Vaše pěstitelská osobnost: Jako vládce čtvrtého domu domova a bezpečnosti je jedním z vašich nejdůležitějších rysů váš vztah k penězům. Cítíte se nejstabilnější a soustředění, když máte bezpečný, pohodlný domov a solidní finanční situaci. Navíc, jako hluboce soucitné a rodinně orientované vodní znamení, které je ovládané Měsícem, musíte se pořád starat o druhé. Do svého domova přinesete tedy rostlinu, o kterou musíte také pečovat.

  Nejlepší pokojová rostlina pro Raka: S tlusticí, která se také označuje jako rostlina peněz, nemůžete nic pokazit. Populární pokojová rostlina, která se snaží přinést štěstí do domu, byla doslova stvořena pro Raky, kteří milují bezpečí a teplo domova. V létě nebo na jaře potřebuje více vody a méně v zimě, takže se ujistěte, že je o ni dobře postaráno! Bonus: v zimě, kdy je vaše citlivé srdce náchylnější k zimnímu blues, může vás tlustice překvapit romantickými bílými květy.

  Rak Rak Autor: iStock

 • Lev: Aloe Vera

  Vaše pěstitelská osobnost: Vzhledem k tomu, že jako ohnivé znamení jste ovládáni sebevědomým sluncem, jste taky přitahováni k rostlinám, které stejně jako vy uctívají jas slunce. Jste známí tím, že máte živý společenský život, ambiciózní kariérní cíle a s láskou pečujete o sebe sama, proto potřebujete rostlinu, která nevyžaduje příliš soustředěnou a svazující pozornost.

  Nejlepší pokojová rostlina pro Lva: Sukulent aloe miluje jasné a nepřímé sluneční světlo, je ideální a pragmatická volba pro Lvy, kteří milují teplo paprsků. Je to proto, že listy aloe v sobě mají čirý, chladný gel, který slouží jako přirozený protijed pro spálenou pokožku. Bonus: některé odrůdy jsou superbarevné (oranžové nebo fialové) a jiné dokonce kvetou. Tyto poutavé vlastnosti jistě zaujmou každého Lva.

  Lev Lev Autor: iStock

   

 • Panna: Máta

  Vaše pěstitelská osobnost: Díky tomu, že Panny mají rády čistotu, organizovanost a zdraví, moc dobře víte, že pokojové rostliny mohou zlepšit kvalitu vzduchu, váš wellness plán, a dokonce i přípravu jídla. Jako zemské znamení, ovládané komunikátorem Merkurem, přistupujete k nákupu rostlin s analytickou myslí a nevadí vám ani cena.

  Nejlepší pokojová rostlina pro Pannu: V jednoduchosti je krása, takže pro vás je ideální máta. Nemůžete nic zkazit, protože sladce vonící a super zelená rostlina může být pěstována v interiéru bez větších problémů. Osvěží vzduch sladkou vůní, a ještě nabízí jedlé lístky, které můžete přidat do koktejlů nebo z nich uvařit čaj. Navíc vyžadují minimální péči, takže se nemusíte bát (výhoda pro analytický mozek Panny).

  Panna Panna Autor: iStock

 • Váhy: Lilie

  Vaše pěstitelská osobnost: Narodili jste se mezi vzdušná znamení, kterým vládne Venuše milující krásu, takže i vy budete milovat pokojovou rostlinu, která dodá vašemu interiéru vizuální přitažlivost a kouzlo, nemluvě o romantice.

  Nejlepší pokojová rostlina pro Váhy: Lilie jsou ideální rostliny pro Váhy, které hledají rovnováhu. Nepotřebují moc údržby, a navíc nabízejí květy, které vypadají jako bílé vlajky symbolizující mír. Jsou takové poselství, které jistě Váhy, které nesnášejí konflikty, ocení. Kromě toho je NASA jmenovala jako jednu z několika pokojových rostlin, které mohou vyčistit váš vzduch. Esteticky nádherná květina, která navíc usnadňuje dýchání. Co chtít víc?

  Váhy Váhy Autor: iStock

   

 • Štír: Zelenec

  Vaše pěstitelská osobnost: Protože jste emocionálně intuitivní vodní znamení, jste přirozeně citliví a schopni vyladit potřeby přírody. Ale vzhledem k tomu, že vám taky vládne agresivní Mars a transformativní Pluto, nejste zrovna fanouškem selhání. Takže budete chtít najít pokojovou rostlinu s nízkou údržbou, která bude akceptovat vaše rozmary.

  Nejlepší pokojová rostlina pro Štíra: Jako štíři oceníte plazivé rostliny (v angličtině se téhle rostlině říká spider plant, tedy pavouk), tedy například zelenec. Ať ji dáte na skříň nebo na zeď, všude obrazí dlouhými trávovými listy, které tvoří zvlněné růžice. Snadno se udržuje a rychle roste, což podporuje vaši potřebu úspěchu. Miluje týdenní zalévání, které budete více než rádi poskytovat, protože jste vodní znamení. Další bonus pro vás: při troše péče se vám odvděčí obloukovitými hrozny drobných bílých kvítků, které se pohupují na konci stonků. Později z nich vyrostou maličké trsy listů, které se dají využít jako odnože.

  Štír Štír Autor: iStock

 • Střelec: Kalatea

  Vaše pěstitelská osobnost: Jako ohnivé znamení ovládané expanzivním Jupiterem a jako vládce devátého domu filozofie, vysokého školství a dálkového cestování, neustále hledáte radost a nové znalosti. Možná se vám bude líbit rostlina, která odráží vaše velké dobrodružné srdce a také výzvy, abyste zdokonalili své zahradnické dovednosti.

  Nejlepší pokojová rostlina pro Střelce: Pokojová rostlina s duchovně inspirovaným jménem, ​​Calathea (říká se jí taky modlící květina), může být zelení pro vaši duši. Je vytrvalá a miluje jasné nepřímé sluneční světlo, které jako ohnivé znamení oceníte. Navíc s velkými fialovými, zelenými, růžovými a červenými listy je odvážnou rostlinou a přímo dramatickou, stejně jako vy. Bonus: vyžaduje vlhkost a pravidelné rosení. Až tedy pojedete na dovolenou, musíte někoho požádat, aby se o ni postaral. A ještě něco, tahle květina s vámi opravdu žije, večer vám řekne, kdy máte jít spát – tím, že se uzavře vzpřímením listů a ráno se zase rozkošatí. Sevřené listy připomínají ruce složené k modlitbě.

  Střelec Střelec Autor: iStock

   

 • Kozoroh: Fíkovník

  Vaše pěstitelská osobnost: Pravděpodobně máte vrozené pěstitelské schopnosti vzhledem k tomu, že jste znamení země, ale vládne vám i mistr Saturn. Budete rádi pěstovat květiny a vždy budete postupovat podle praktických a pečlivých pokynů krok za krokem, aby byla každá pokojová rostlina šťastná.

  Nejlepší pokojová rostlina pro Kozoroha: Zvažte využití fíkovníku. S jeho sytě zelenými, důstojnými listy a schopností růst jako strom přitahuje vaši vážnost a zemitost. Navíc fíkovníky mají sklon odrážet množství péče, kterou do nich vkládáte – vyrostou, pokud jim dáte prostor, nebo budou menší, pokud je vložíte do menšího hrnce. Vždy vám vrátí to, co do nich vložíte.

  Kozoroh Kozoroh Autor: iStock

 • Vodnář: Tillandsie (kykatka)

  Vaše pěstitelská osobnost: Jako vzdušné znamení, které společně ovládá revoluční Uran a pracovitý kůň Saturn, jste myslící, progresivní a pravděpodobně trochu výstřední. Dobře vám to půjde s rostlinou, která je nekonvenční a která živí vaši touhu po učení, experimentování a spojení s ostatními.

  Nejlepší pokojová rostlina pro Vodnáře: Tillandsia se vám bude určitě líbit, protože podpoří vaši touhu po něčem neobvyklém. Tillandsia patří k bromeliovitým rostlinám a stejně jako vy je trochu nepředvídatelná a vypadá velmi zajímavě. Což je pro vás perfektní, protože jste hrdí na to, že máte široký společenský okruh přátel a často máte doma návštěvy. A protože jste docela vědecky zaměření, budete chtít přijít na to, jak o ni co nejlépe pečovat. Rostlina totiž roste bez substrátu a nemusí se přesazovat ani zalévat, v přírodě získává vláhu a živiny ze vzduchu. Doma to tak snadné není, takže je zapotřebí ji rosit vhodným postřikovačem.

  Vodnář Vodnář Autor: iStock

   

 • Ryby: Africká fialka

  Vaše pěstitelská osobnost: Jako vodní znamení ovládané mystickým zasněným Neptunem jste rozený romantik. Věříte, že rostliny mají svého vlastního ducha a přitahují vás tedy ty, která procházejí různými fázemi a nabízejí krásné květy.

  Nejlepší pokojová rostlina pro Ryby: Možná byste měli zvážit africkou fialku, které se daří v mírném až jasném, nepřímém, vnitřním světle a několikrát ročně nabízí úžasné květy. Protože jste empatičtí a citliví, pochopíte, jak důležité je experimentovat a zajistit správný poměr slunečního světla, vody a vlhkosti, které vyžaduje fialka. Není to nutně závod s vysokou údržbou, ale fialka má specifické potřeby, které se ale budete snažit vždy zajistit.

  Ryby Ryby Autor: iStock

   

   

Autor: aši
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy