Kolo pro život zakončilo 21. sezonu

Nejpopulárnější celorepublikový seriál horských kol pro děti i dospělé Kolo pro život uzavřel závodem 3.10. v Ralsku již svou 21. sezonu. Třinácti cyklistických akcí v celkem devíti krajích se přímo zúčastnilo téměř 19 000 malých i velkých hobby závodníků. Průměr na jeden závod tak činil skoro 1500 účastníků.

To je v této nelehké době úctyhodný počin, když vezmeme v potaz nejrůznější nařízení a omezení, která se v průběhu celého roku objevovala a byla součástí veřejného života. I přesto byl Organizační tým seriálu vždy schopen vyhovět a dostát všem preventivním i hygienickým opatřením tak, že všechny akce proběhly bez jakýchkoli problémů.

Kolo pro život si i letos opět připravilo několik zásadních vylepšení a novinek, které ocenili všichni účastníci populárních závodů. Vzhledem k tomu, že před každou sezonou stojí před organizátory nelehký úkol, a to připravit celkem 15 závodů s nadstandardním zajištěním a profesionálními službami, není lehké najít takové lákadlo, které by bylo přínosem pro všechny. Nakonec seriál takové novinky přinesl.

Fotky z každé trati pro všechny účastníky zdarma

Jednou z těch velkých událostí byly fotografie ze všech závodů i tras pro všechny účastníky seriálu, a to zcela zdarma! Účastníci závodních tras A, B a C, děti ze závodů všech věkových kategorií i rodiny na nezávodní Family jízdě tak měli možnost stáhnout všechny fotografie a jednoduše je sdílet se svými přáteli.

Medaile pro každého z Family jízdy

Další novinkou, kterou ocenili především naši nejmenší cyklisté, byly krom výše zmíněných fotek z dětských závodů také unikátní medaile pro všechny malé i velké účastníky rodinné Family jízdy. Ve spolupráci s jedním z partnerů připravilo Kolo pro život pamětní a k přírodě šetrné medaile z kvalitního dřeva. A protože na Family jízdě nejde o umístění ani výsledný čas, v cíli čekala medaile skutečně na všechny účastníky. Medaile měly pro každý závod jinou podobu i tvar, proto ani jeden z účastníků nemá doma jednu medaili dvakrát.

To vše, a ještě mnohem více přinese fanouškům závodů Kolo pro život již 22. ročník. Některé z nejpopulárnějších závodů v sezoně navíc přinesou výrazné novinky a nadstandardní služby nejen pro samotné závodníky, ale i pro všechny návštěvníky akcí.

Organizační tým Kolo pro život děkuj všech účastníkům za důvěru v roce 2020 a těší se na nové výzvy a fanoušky v roce příštím.