Karneval Benátky

Karneval Benátky Zdroj: Profimedia.cz

Karneval Benátky
Karneval Benátky
Karneval Benátky
Karneval Benátky
Karneval Benátky
10
Fotogalerie

Karneval v Benátkách plný nádherných masek. Nasajte atmosféru

Překrásné kostýmy, tajemné masky i výjimečná atmosféra okouzlí každého, kdo se vydá v únoru do Benátek. Slavný karneval se tu letos koná od 11.-28. února a právě teď je v plném proudu. Kdo to letos nestihl, může se alespoň podívat, jak to v Benátkách žije.

Akce začíná obvykle deset dní před Popeleční středou, tedy těsně před začátkem 40denního půstu před Velikonocemi, a je tak poslední příležitostí k velkému hodování. Milióny turistů si tuto akci nenechají ujít. Jako návštěvník můžete jen pozorovat nebo se přímo zapojit tím, že si obléknete masku. Tu si můžete půjčit. Kvalita a bohatost masky jde ruku v ruce s cenou. I malá škraboška přes oči vás udělá tajemným návštěvníkem karnevalu.

Jaký je program?

Na tuhle otázku vám přesnou odpověď nikdo nedá. Ani týden před karnevalem totiž není známo, jak bude probíhat. Na přípravě veselí se podílejí nejen představitelé města, ale také soukromí podnikatelé, majitelé krámků a samozřejmě i různé skupinky ochotníků. Každý další karneval je proto něčím jiný a originální. Na závěr karnevalu se ale vždy vyhlásí nejlepší maska a na náměstí Svatého Marka se koná slavný ples. Vrcholem programu je Let anděla. Jde o tradiční prvek, kdy se mladá dívka v kostýmu Colombiny spustí z 99 metrů vysoké zvonice Sv. Marka do středu náměstí.