Žádná válečka, vylezte ven!

Žádná válečka, vylezte ven! Zdroj: Pexels

Kam vyrazit v červnu: Začíná léto plné kultury!

Do prázdnin sice ještě měsíc zbývá, ale to neznamená, že si nemůžete udělat krátké volno a vyrazit někam ven, za kulturou, dobrým jídlem nebo i skutkem. Červen je akcemi nabitý, my jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější. 

Pokračování 2 / 9

Avon pochod

V sobotu 10. června se Praha zahalí do růžové barvy. Alespoň tedy tak vypadaly všechny poslední ročníky akce Avon pochod na podporu žen s rakovinou prsu. Tato akce, která je celosvětová, má upozornit na zdravotní problémy, které se nás týkají čím dál tím více a bohužel i častěji mladých lidí. Celý happening startuje v sobotu 10. června ve 12:00 na Staroměstkém náměstí, odkud se vydá průvod směrem na Štvanici, kde proběhne odpolední a večerní program. V rámci toho vystoupí například Michal Hrůza a Kapela Hrůzy, Sto zvířat, Mikolas Josef, November 2nd a další.

Více informací zde.

Avon pochod se koná 10. června
Avon pochod se koná 10. června | Zdroj: Archiv akce

Pokračování 3 / 9

Letní shakespearovské slavnosti

Tohle je akce, na kterou se třeba já těším snad ze všeho nejvíc. Letní shakespearovské slavnosti startují sice až na konci června, tedy v úterý 27., ale pokud chcete v létě vyrazit na jednu z her snad nejznámějšího dramatika, neváhejte s koupí lístků. Letos má premiéru hra Hamlet, kde se v hlavních rolích objeví Jaroslav Plesl, Hynek Čermák nebo Lenka Vlasáková. Tento rok si neposlechnete geniální překlady od Martina Hilského na Hlavním purkrabství Pražského hradu, jak tomu bylo dříve, ale v Letní míčovně.

Více informací zde.

Letošní premiérou bude Hamlet.
Letošní premiérou bude Hamlet. | Zdroj: archiv Letní Shakespearovské slavnosti/Pavel Mára

Pokračování 4 / 9

Noc kostelů

Jedinečná příležitost, jak se dostat do míst, kam během zbytku roku normální smrtelník nemá přístup, případně jsou tam tak dlouhé fronty, že se člověku nechce čekat. O Noci kostelů, která se koná 10. června, to sice není o moc lepší, ale podívat se třeba do Chrámu svatého Víta prozářeného svíčkami, to stojí za to! Noc kostelů probíhá po celé České republice, zapojilo se do akce 309 církevních staveb, takže výběr kam zajít je opravdu velký.

Více informací zde.

Noc kostelů v Katedrále sv. Víta
Noc kostelů v Katedrále sv. Víta | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Milujeme prosecco

My prosecco milujeme. Hlavně v teplých letních dnech je to úžasné osvěžení. A co vy? Jestli i vy neodoláte studenému bublinkovému drinku, neměli byste chybět na akci Milujeme prosecco! Už čtvrtý ročník tohoto lifestylového jednodenního festivalu ale není jen o proseccu, je s ním spojena i gastronomie, hlavně italská, móda a design. Vše se bude konat v sobotu 10. června v Praze v Sadech Svatopluka Čecha.

Více informací zde.

Milujeme prosecco 2017
Milujeme prosecco 2017 | Zdroj: Archiv akce

Pokračování 6 / 9

Letní noci v Českém Krumlově

Divadlo pod širým nebem není ale pouze o Shakespearovských slavnostech, vyrazit můžete třeba do Českého Krumlova. 1. června totiž začíná sezóna otočnému hledišti na hradě, která potrvá až do 30. září. Vybrat si můžete z několika představení, jako jsou například Dekameron, Rusalka, Pes Baskervillský nebo Valmont.

Více informací zde.

Otočné hlediště v Českém Krumlově láká celé léto na představení.
Otočné hlediště v Českém Krumlově láká celé léto na představení. | Zdroj: Profimedia

Pokračování 7 / 9

Sculpture line

Prvního června také startuje v Praze a v Plzni výstava s názvem Sculpture line. Celé hlavní město i město piva se promění na jednu velkou otevřenou galerii, a instalace tak můžete vidět takřka kdekoliv. Můžete si tedy udělat výlet, který bude vést po lokacích s díly anebo se jen tak při procházce kochat náhodou. Svá díla vystavují přední současní sochaři, jako jsou Olbram Zoubek, František Skála, z těch zahraničních pak třeba Marc Moser.

Více informací zde.

V rámci výstavy se objeví i instalace Olbrama Zoubka.
V rámci výstavy se objeví i instalace Olbrama Zoubka. | Zdroj: Archiv Sculpture line

Pokračování 8 / 9

Všechny chutě světa

Ani červen nebude ochuzen o food festivaly. Ten v Dobřichovicích nese takhle na začátku léta příhodný název Všechny chutě světa. Jestli se tedy nemůžete dočkat dovolené, na které ochutnáte tamější dobroty, vyrazte sem, kousek za Prahu, kde na vás v sobotu 17. června budou čekat pokrmy například z Gruzie, Vietnamu, nebo Afriky. Celá akce má doprovodný program v podobě koncertů a zabaví se tu i děti.

Vyrazte na cizokrajné dobroty do Dobřichovic!
Vyrazte na cizokrajné dobroty do Dobřichovic! | Zdroj: Profimedia

Pokračování 9 / 9

Podprsenková revoluce

Tak schválně, víte, jakou přesnou velikost podprsenky nosíte? Anebo si jen myslíte, že víte? V každém případě o víkendu 9.–11. června to můžete zjistit. Ve spolupráci s Bleskem pro ženy totiž probíhá Podprsenková revoluce, kdy ve vybraných obchodech po celé České republice vám odbornice poradí, jaké spodní prádlo je děláno přesně pro vás, doporučí vám správnou velikost i střih a ještě navíc na nákup dostanete slevu. Ty se pohybují až do výše 25 procent. To stojí za to!

Více informací zde.

Podprsenková revoluce
Podprsenková revoluce | Zdroj: archiv

Jak neudělat chybu při nákupu podprsenky? Podívejte se na video:

Video placeholde