.

. Zdroj: Oral B

Jak na úsměv, se kterým zabodujete

Úsměv je základem dobrého prvního dojmu, vizitka, která vás věrně následuje, kamkoli se hnete. K úsměvu, se kterým zabodujete, patří zdravé bílé zuby a ruku v ruce s nimi i zdravé dásně. Jaké je tajemství krásného úsměvu a jak si ho můžete pořídit i vy?

Toužíte po úsměvu, který by vám záviděly i hvězdy stříbrného plátna? Kouzlo krásného úsměvu začíná u zubní hygieny. Pouze 5-10 % světové populace nemá zubní kazy. Vyhnout se zubním kazům je však teprve začátek a ani nekazivost zubů vám nezaručí bílé zuby a zdravé dásně. Bez pravidelné péče to zkrátka nepůjde.

Zubní plak a další překážky

Největším nepřítelem našich zubů je zubní plak. Obecné doporučení zubních lékařů je čistit si zuby alespoň dvakrát denně, respektive dvakrát během 24 hodin. Právě tím totiž zamezíte hromadění plaku, bezbarvé až žlutohnědé lepkavé vrstvy, která se ukládá na povrchu vašich zubů.

Plak odstraníte jednoduše vyčištěním zubů. Častějším čištěním navíc snižujete riziko vzniku zubního kazu. Na řádně očištěných zubech se totiž tvoří ochranná vrstvička, tzv. pelikula, která zuby chrání před okolním prostředím. Nejen konzumací potravy se pak na ní začnou usazovat bakterie, které se postupně mění v zubní plak.

V případě, že si zuby pravidelně nečistíte, nahromaděný plak mineralizuje a přechází v zubní kámen, který vám pomůže odstranit až zubní lékař. Dlouhodobé zanedbávání péče o zuby navíc vede k řadě onemocnění, například paradontóze.

.
. | Zdroj: Shutterstock

Obyčejný kartáček nestačí

Čištění zubů klasickým kartáčkem je dobrý základ, perfektně vyčištěných zubů tím ale nedocílíte. Zvlášť pokud si zuby čistíte příliš měkkým kartáčkem. Studie prokázaly, že si většina lidí čistí zuby necelou minutu. Abyste měkkými vlákny kartáčku plak opravdu odstranili, měli byste si zuby čistit 10-15 minut.

Pokud zanedbáváte také mezizubní prostory, necháváte hromadit zubní plak, vaše zuby žloutnou a zaděláváte si na zánět dásní. Ten má na svědomí zápach z úst i viklání a vypadávání zubů. Čím dál více lidí proto používá mezizubní kartáčky a zubní nitě, i ty je ale nutné používat denně. Pokud si svou zubní hygienou nejste jisti, vyplatí se vám elektrický kartáček, který valnou část práce odvede úplně sám. Ani ten si ale nemusí poradit se všemi zákoutími vaší ústní dutiny. V tomto ohledu se naštěstí můžete spolehnout na ústní sprchu.

Ústní sprcha: záchrana vašeho úsměvu

Ústní sprcha používá technologii mikrobublinek, které napadají bakterie zubního plaku. Směšuje vzduch a vodu a vytváří tak miliony mikrobublinek. Lehce pronikne i do mezizubních prostor a dalších hůře dostupných míst vašich úst, ke kterým se nedostanete a se kterými si neporadí ani zubní nit.

Ústní sprcha je výborný pomocník, pokud si zakládáte na čistotě a zdraví ústní dutiny. Při používání se zubním kartáčkem významně snižujete krvácivost dásní a pravidelným užíváním pomáháte léčbě i prevenci jejich zánětu. Užíváním ústní sprchy totiž snižujete přítomnost bakterií, které způsobují onemocnění dásní. Moderní ústní sprchy nabízí různé možnosti nastavení intenzity tlaku tekutiny a volby režimů pro ideální pro čištění vašich mezizubních prostor, masáž dásní nebo čištění fixních rovnátek.

Nastavením tzv. lineárního proudu dokážete zacílit na konkrétní místa a odstranit zbytky potravy, které se v nich zachytily. Ústní sprcha neskutečně ulehčuje celý proces čištění a pomáhá i lidem se zhoršenou ústní hygienou. Lehce si tak poradí i s rovnátky, implantáty, korunkami nebo můstky. S ústní sprchou není žádná překážka v čištění zubů pádnou výmluvou. Užívat si krásný zdravý úsměv je díky moderním technologiím jednodušší než kdy dřív.

Kde pořídit ústní sprchu

Chcete mít jistotu, že nakoupíte opravdu kvalitní výrobek? Obraťte se na profesionály v oboru. Oral-B představuje záruku kvality, která rozzáří úsměv i vám. Vsaďte na ústní sprchu Oral-B Oxyjet.

Doporučujeme

Načíst další články