Ženšen

Ženšen Zdroj: Shutterstock

Mořské řasy
Z misa lze připravit výtečnou polévku
Citron
Ananas
7
Fotogalerie

Hýčkejte se přírodou! 6 potravin pro čistou a svěží pleť

Vypadají skoro zázračně, čistí organismus, posilují imunitu, umí nastartovat metabolismus. Které poklady z přírody vám pomohou s jarní očistou? 

Ženšen

Obsahuje víc než 180 silných látek zvaných saponiny, jejichž účinky se vzájemně vyvažují tak, že společně naplňují definici adaptogenu, tedy látky, která účinkuje v prevenci a léčbě nemocí. Nejjednodušší a nejpříjemnější způsob, jak svému tělu dopřávat ženšen, je vypít každý den šálek čaje Kombe, v době detoxu až třikrát denně.

Ženšen
Ženšen | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 2 / 6

Mořské řasy

Rostlina pomalu rostoucí na mořském dně obsahující až 15× více minerálních látek než zelenina. Kromě toho, že jsou zdravé, jsou řasy a chaluhy obsaženy v mnoha zkrášlujících prostředcích. K tomu, abyste je jedli rádi, se jistě nebudete muset nijak nutit: například salát z řas wakame je hotová laskomina, řasy nori jsou zase obalem sushi. Kterékoli z nich působí proti množení choroboplodných zárodků, jsou protizánětlivé a čistí střeva.

Mořské řasy
Mořské řasy | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 3 / 6

Miso

Zázračná japonská pasta je pravděpodobně jedním z důvodů, proč mají Japonci tak štíhlá a zdravá těla. Miso polévku totiž snídají, obědvají i večeří a svému tělu tak dodávají obrovské dávky probiotik a vitaminů.

Pasta obsahuje sloučeniny bohaté na enzymy, které účinně detoxikují. V době detoxu jezte miso polévku s řasou wakame „v japonském rytmu“, jinak si ji dopřejte aspoň dvakrát za týden.

Z misa lze připravit výtečnou polévku
Z misa lze připravit výtečnou polévku | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 4 / 6

Citron

Opomíjený zázrak s výraznou kyselou chutí je silně zásaditý. Při detoxu používejte 3× denně šťávu z celého citronu se lžící javorového sirupu a špetkou mletého kajenského pepře. Javorový sirup potlačí chuť na sladké, kajenský pepř prohřeje sliznici střeva a citron pročistí. Jako prevenci vypijte skleničku tohoto drinku každé ráno.

Citron
Citron | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 5 / 6

Ananas

Známý pomocník při dietě, detoxu i při zdravém životním stylu. Obsahuje průměrně 86 % vody, vlákninu, sacharidy, ve 100 gramech má pouhých 200 kJ. Uvolňuje otoky, odvodňuje, pomáhá při střevních potížích.

Při detoxu byste měli sníst aspoň polovinu ananasu denně, který skvěle zasytí, do zdravého životního stylu byste ho měli zařadit hlavně ve formě freshe, a to kvůli enzymu bromelinu, který odbourává bílkoviny a napomáhá trávení.

Ananas
Ananas | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 6 / 6

Passion Fruit

Chuť, které se nemůžete nabažit a taky vláknina, vápník, hořčík, zinek, selen, vitaminy A, B, C, K, betakaroten a dlouho bychom mohli pokračovat. Mučenka, známá rovněž jako marakuja, detoxikuje, zlepšuje trávení a vyprazdňování, podporuje hojení ran, má antiseptické účinky. Jezte si ji kdykoli samotnou, v době detoxu si ji klidně přidávejte k masu, do salátů nebo jen pár zrníček do vody.

Mučenka
Mučenka | Zdroj: Shutterstock

Článek připravil časopis Dieta.