Donuty s borůvkovou polevou, kterým nikdo neodolá!

17. února 2018 • 06:00
Donuty s borůvkovou polevou
Donuty s borůvkovou polevou • Foto: Johana Střížková (archiv časopisu F.O.O.D.)

Hřešení je povoleno! Pokud máte rodinu plnou mlsných jazýčků nebo očekáváte návštěvu, blýskněte se domácími donuty, kterým nikdo neodolá!

20 donutů

Příprava: 40 minut + kynutí + smažení

Suroviny:

Těsto: 20 g droždí, 30 krupicového cukru, 250 ml vlažného polotučného mléka, 500 g hladké mouky, 2 vejce, špetka soli a 80 g změklého másla

Poleva: 50 g mražených borůvek, 50 g krupicového cukru a 80 g moučkového cukru

Postup:

Donuty s borůvkovou polevou Donuty s borůvkovou polevou Autor: Johana Střížková (archiv časopisu F.O.O.D.)

1. V misce rozetřete droždí s cukrem. Přidejte polovinu mléka, lžíci mouky a nechte na teplém místě vzejít kvásek. Zbylé suroviny, kromě másla, krátce zpracujte s kváskem v míse. Postupně přidávejte máslo pokrájené na kostičky a vypracujte měkké a hladké těsto. Nechte hodinu vykynout. 

2. Na pomoučněné ploše zlehka vyválejte plát vysoký 1 cm. Vykrajujte donuty a nechte je podsypané moukou ještě půl hodiny nakynout.

3. Donuty smažte v horkém oleji rozehřátém na 170 °C asi 1 minutu z každé strany.
Pokládejte je na papírovou utěrku a nechte krátce zchladnout.

4. Borůvky svařte se lžící cukru a 100 ml vody na hustý sirup. Přidejte moučkový cukr a vyšlehejte hustou polevu. Do polevy namáčejte donuty. Před podáváním je nechte na mřížce asi 15 minut odpočinout.

Polevy pro inspiraci

Jahodová, čokoládová, citronová, karamelová, to je běžná věc. Ale
co sypat jahodovou kyselými lyofilizovanými plody, čokoládovou levandulí, citronovou sušeným mangem a karamelovou vločkovou solí?

Recept vyšel v únorovém čísle magazínu F.O.O.D.

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!

Autor: Iva Jakešová
Klíčová slova:  receptypečenívařenídonut
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy