Kam za spojením vína a spa? Třeba do Bordeaux-Martillac

Kam za spojením vína a spa? Třeba do Bordeaux-Martillac Zdroj: Shutterstock

Zasněžené lázeňské městečko Bad Ischl má silnou romantickou atmosféru
Lavey les Baines je krásné v každé roční době
Úžasné zážitky nabízí zimní spa v Budapešti
Francouzské středisko Courchevel
Puerto Rico na Kanárských ostrovech
12
Fotogalerie

Do lázní můžete i v zimě! Kde vás budou rozmazlovat?

Kdy jindy relaxovat než právě v chladném ročním období? Máme pro vás tipy na nejlepší místa, kde si užívat pohodu a lázeňské procedury. Kam vyrazit za zimním wellness?

Pokračování 2 / 8

Spousta překvapení

Bad Ischl, Salzkammergut, Rakousko

Kde relaxovat: Ve zřejmě nejvydařenějších spa společnosti Eurothermen. V jejich rozlehlém objektu najdete několikero bazénů ať už k plavání, nebo s masážními tryskami, ale také solné koupele, sauny i masáže.

Mají tu skvělou restauraci a možnost ubytování, ale největší laskomina celého spa areálu je venkovní zóna, ovšemže přístupná i v zimě. Zamilovala jsem se do Lazy River, tedy pomalu tekoucí řeky.

Necháte se unášet proudem, aby se neřeklo, občas v té horké minerálce uděláte tempo, a u toho se díváte na okolní hory. Přitom proplouváte komorami, v nichž vás čekají milá překvapení: jedna z nich má strop a stěny vyložené kusy onyxu, v druhé přes eukalyptové proutí padá čtyři stupně studená slaná voda – představte si ten vzduch!

Zasněžené lázeňské městečko Bad Ischl má silnou romantickou atmosféru
Zasněžené lázeňské městečko Bad Ischl má silnou romantickou atmosféru | Zdroj: Shutterstock

Otevřeno a ceny: Denně 9–24 hodin, základní vstupné 18,50 € /4 hodiny, celodenní 26 €. Slevy poskytují dětem, rodinám s dětmi, seniorům a tělesně postiženým.

Jak tam: Z Prahy cca 3,5 hodiny. V Rakousku si nezapomeňte koupit dálniční známku, desetidenní stojí 8,80 €. Pokud nechcete jet autem, je nejsnazší dojet vlakem do Salzburgu a pak využít místní přepravy.

Kde bydlet: Zkuste Hotel Stadt Salzburg. Pohodlný, tichý hotel, bez nadsázky s rodinnou atmosférou, nabízí příjemné, pohodlné a dost velké pokoje. Míchá současný komfort a design starého dobrého Rakouska způsobem, který vám bude milý. www.stadtsalzburg.at

Web: www.eurothermen.at

Pokračování 3 / 8

Víno ve všech podobách

Bordeaux-Martillac, Francie

Kde relaxovat: V mimořádných místních spa, které nabízejí exkluzivní péči Caudali´s Vinotherapie®. Unikátní terapie kombinuje sílu horkých pramenů bohatých na minerály, která prýští z hloubi 540 metrů, s nejnovějšími objevy vědy, která zkoumá přínos vína a vinných hroznů pro lidské zdraví.

Jsme v jedné z nejslavnějších vinařských oblastí světa, a tak se tu logicky kolem vína točí vše. Vyzkoušejte zábaly z vína, peeling z drcených vinných zrníček, nebo kosmetické procedury s produkty z vína.

A k tomu samozřejmě skvělé bordeaux i popíjejte.

Kam za spojením vína a spa? Třeba do Bordeaux-Martillac
Kam za spojením vína a spa? Třeba do Bordeaux-Martillac | Zdroj: Shutterstock

Otevřeno a ceny: Celoročně, ceny připraví na vyžádání podle doby pobytu a objednaných procedur.

Jak tam: Z Prahy je to 1600 kilometrů, a tak pokud nechcete relax spojit s velkou cestou napříč Francií, nejjednodušší je doletět s airfrance.com přes Lyon do La Rochelle (za ceny od 4650 Kč), odtud autobusy společnosti Netfl ix.

Kde bydlet: V zámeckém hotelu, který je v areálu, v němž jsou i spa. Najdete tu francouzský venkovský styl v luxusním provedení. Skvělá je i hotelová kuchyně, vede ji michelinskou hvězdou oceněný kuchař. V jedné ze čtyř restaurací se pokrmy připravují uprostřed jídelny, můžete se tak dívat pod ruce pravým mistrům.

Web: www.sources-caudalie.com

Pokračování 4 / 8

Naložte se do horské minerálky s výhledem na hory

Lavey les Baines, Švýcarsko

Kde relaxovat: V místě, kde je nejteplejší minerální pramen ve Švýcarsku. Léčí se tu revmatismus, kožní problémy, ale i duše znavená spěchem. Naložte se do horké vody ve venkovním bazénu a užijte si pohled na okolní Alpy. Venkovní část areálu chrání vysoký kopec, a tak si tu zaplavete, i když je třeba dvacet pod nulou. Úžasný zážitek je i noční plavání, zimní nebe je v mrazivých dnech plné hvězd.

Lavey les Baines je krásné v každé roční době
Lavey les Baines je krásné v každé roční době | Zdroj: www.bains-lavey.ch

Uvnitř lázeňského komplexu vás čekají bazény s masážními tryskami, vodopády, podvodní masáže, hammam oddělený pro muže a ženy, saunový svět a relaxační zóna. Za příplatek si pak můžete užít masáže od thajské, shiatzu, havajské lomilomi až po japonské masáže vodou nebo horkými kameny. Poskytují i skvělé kosmetické ošetření, celotělové zábaly nebo lymfatické masáže.

Jak tam: Z Prahy cca 9 hodin autem. Pozor, ve Švýcarsku je maximální povolená rychlost 120 km/h a potřebujete i dálniční známku, stojí 40CHF. Snazší je letět z Prahy do Ženevy, odtud pojedete cca hodinu a půl vlakem. www.swiss.com, www.sbb.ch

Otevřeno a ceny: Denně od 9–21 hodin, základní vstupné 27CHF/ 3 hodiny, slevy pro rodiny, děti a seniory.

Kde bydlet: Přímo v areálu spa je grandhotel se dvěma skvělými restauracemi. Za noc ve dvoulůžkovém pokoji zaplatíte 145CHF, v ceně je neomezený přístup do termálních lázní.

Web: www.lavey-les-bains.ch

Pokračování 5 / 8

Zázrak jménem kyslík

Oxygene Wellness, Budapešť, Maďarsko

Kde relaxovat:V moderní lázeňské budově kousek od Dunaje najdete nejen skvěle vybavený wellness, rozsáhlý saunový svět, kosmetické služby nebo masáže mnoha druhů, poskytují tu i medicínské služby a neinvazivní zkrášlující zákroky. Když se už dostatečně zrelaxujete, můžete si zacvičit s osobním trenérem, který se zaměří na problematické partie, nebo ve skupinových lekcích, pokud je pro vás tým motivující.

Silný zážitek je i terapie chladem, při níž strávíte 2–3 minuty v prostoru s teplotou od –60 do –180 °C v závislosti na vašem věku a zdravotním stavu. Kryoterapie má až zázračné účinky, už po první návštěvě ucítíte výrazné uvolnění svalů, bude se vám skvěle dýchat a zážitek má až antidepresivní účinek.

Úžasné zážitky nabízí zimní spa v Budapešti
Úžasné zážitky nabízí zimní spa v Budapešti | Zdroj: Shutterstock

A až se z chladu vzpamatujete, zkuste si pro změnu zaplavat v bazénu s prosklenou boční stěnou a s výhledem do klidného parku.

Otevřeno a ceny: Denně 8–21 hodin, základní cena vstupného do wellness je 175 Kč/den, další služby za příplatek.

Jak tam: Z Prahy cesta trvá přibližně 6 hodin. Dobrodružná je i cesta vlakem.

Kde bydlet: V dochozí vzdálenosti od lázní najdete Buddha-Bar Hotel. Na druhé straně Dunaje si užijete tichého luxusu v asijském stylu za zde dostupnou cenu i skvělé kuchyně.

Web: www.oxygenewellness.hu

Pokračování 6 / 8

Francouzské rozmazlování

Courchevel, Saint-BonTarentaise, Francie

Kde relaxovat: V Aquamotion. Courchevel je vyhlášené lyžařské středisko v Savojských Alpách v oblasti Rhone-Alpes. Je součástí areálu Les Trois Valeés, Tři údolí.

Jde o jeden z největších i nejlepších ski areálů na světě, a tak je jasné, že kromě sněhu a kopců musí mít i mimořádnou nabídku pro relaxaci. Tou zřejmě nejzábavnější je vodní svět Aquamotion.

Na vodu se v něm přísahá: najdete tu nespočet bazénů, vodních terapií, masáží, balneoterapie, několik druhů cvičení ve vodě, místní specialitou je ale indoor surfování. V bazénu se silným protiproudem naučí surfovat skutečně každého: na kurzy tu berou už děti od tří let. Ke všem zážitkům si ještě přidejte fakt, že většina prostor je prosklená, a tak se prakticky neustále kocháte pohledem na zasněžené vrcholky Alp.

Francouzské středisko Courchevel
Francouzské středisko Courchevel | Zdroj: Shutterstock

Otevřeno a ceny: Denně 10–20 hodin, základní vstupné je 32 €/ 6 hodin.

Jak tam: Z Prahy 1200 km dlouhou cestu zvládnete za 14 hodin. Jednodušší je letět z Prahy do Turína, Milana nebo Grenoblu a do francouzské obce SaintBon-Tarentaise dojet vlakem.

Kde bydlet: Zkuste hotel Portetta. Nabízí skvělé a pohodlné ubytování v pokojích nebo loftech s panoramatickým výhledem do krajiny. Kombinuje typický francouzský horský styl s nejmodernějším vybavením.

Připravte se tedy na spoustu dřeva, barevných měkkých polštářů a dokonalý servis.

Web: www.aquamotioncourchevel.com

Pokračování 7 / 8

Terapie sluncem a mořem

Puerto Rico, Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Kde reaxovat: Zkuste to v thallassoterapeutickém wellness & spa. Thallassoterapie je tisíc let stará metoda, která využívá síly moře, mořských minerálů, řas, bahna a slunce. Pokud teď zavítáte na Kanárské ostrovy, kde je po celý rok stabilní teplota, dostatečně si užijete při procházkách a slunečního světla.

Puerto Rico na Kanárských ostrovech
Puerto Rico na Kanárských ostrovech | Zdroj: Shutterstock

To je hotový doping vitaminu D a místo do oceánu, který tu mívá teplotu okolo 17 stupňů, si jděte zaplavat do thallasoterapeutických bazénů. Mořské řasy pomohou zbavit se stresu, vrásek, skvělý účinek mají také na vaši celulitidu. V bazénech jsou různé whirlpooly, masážní lehátka či trysky, voda je vyhřátá na teplotu lidského těla.

Otevřeno a ceny: otevřeno od 10 do 21 hodin, cena vstupu do celého wellness s bazény od 24 €. Za příplatek procedury s bahnem, mořskými řasami či celé thallasso rituály.

Jak tam: Let z Prahy trvá cca 4,5–5 hodin, letenky či celé zájezdy na www.canariatravel.cz

Kde bydlet: Zkuste Hotel Gloria Palace Amadores Thallasso& Spa 4*. Na Gran Canarii jsou minimálně dva další v různých letoviscích. Jde o skvělý hotel v zajímavém městečku na skále nad mořem, což zajistí nádherný výhled. Kromě Spa nabízí hotel programy pro mladé nebo i rodiny s dětmi a je vyhlášen fenomenální kuchyní. Je blízko jedné z nejhezčích pláží na ostrově.

Web: www.gloriapalaceth.coml

Pokračování 8 / 8

Pohádka tisíce a jedné noci

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Kde relaxovat:V lázních ShuiQi Spa, což v překladu znamená vodní energie. Přestože je Dubaj rušné město, tady najdete oázu klidu a možná třeba zahlédnete některou z hollywoodských celebrit, které vyhledávají nejen zdejší masáže, lázně a wellness, ale i služby hotelového komplexu.

Spa se rozkládají ve dvou patrech nádherné budovy, mezi jednotlivými sekcemi procházíte po oblázkovém chodníčku či po dřevěných můstcích mezi tekoucími potůčky. Cesta k probuzení smyslů začíná koupelí nohou v růžových kvítcích, kterou si můžete objednat také do soukromého královského apartmá s privátní terasou.

Dubaj
Dubaj | Zdroj: Shutterstock

Následuje masáž Qi, která stimuluje energetické body, je založena na technice japonských masáží shiatsu. Ošetřeni budete éterickými vonnými oleji z šalvěje, kardamomu, rozmarýnu nebo třeba pelargonie. Nebo vyzkoušejte masáž pomocí horkého písku zvanou psammoterapie, kterou využívali již ve starověkém Řecku.

Otevřeno a ceny: otevřeno denně podle ročního období. Vyplatí se cenově zvýhodněné balíčky služeb.

Jak tam: let z Prahy trvá asi 6 hodin, Emirates létají z Prahy každý den. Ceny letenek začínají na 7000 Kč. www.emirates.com

Kde bydlet: Zkuste Atlantis The Palm. Nádherný palác stojí na umělém ostrově The Palm. Nabízí luxusní pokoje s výhledem na moře nebo na ostrov Palma a na Dubaj, výběr z dvacítky restaurací včetně Nobu nebo nového podniku Gordona Ramsaye Bread Street Kitchen. Součástí hotelového komplexu je podvodní svět Atlantidy nebo aquapark, kde můžete krmit rejnoky nebo si zaplavat se žraloky.

Web: www.atlantisthepalm.com

Článek připravil časopis Dieta.