Podvádí vás nebo ne? Víme, kde to zjistit

Podvádí vás nebo ne? Víme, kde to zjistit Zdroj: Shutterstock

Je vám nevěrný? Víme, kde hledat důkazy
2
Fotogalerie

Digitální nevěra: důkazy z mobilu a internetu

Staré známé zatloukat, zatloukat, zatloukat už o nevěře neplatí. V době mobilní komunikace, sociálních sítí a internetu platí spíš důsledně mazat, mazat, mazat.

Zničit vztah, který budujete několik let, může překvapivě málo. Stačí jedna zapomenutá sms, fotka nebo e-mail. Že šlo jen o nevinné zpestření, vysvětlíte partnerovi jen těžko. Nalomená důvěra udělá své. Možná vám přešlap odpustí, ale nezapomene.

Flirtování prostřednictvím sms/mms zpráv není nijak výjimečné. Podobné zpestření si dopřává téměř polovina Čechů. Pro mnohé je to jen neškodné laškování, které nemá s realitou moc společného. Z pohledu partnera to ale vypadá jinak.

Sdílení intimností s někým třetím do harmonických vztahů založených na důvěře a vzájemném respektu nepatří.

Už při prvním podezření na partnerovu nevěru se ženy často uchylují ke kontrole jeho mobilu. Podle nedávného průzkumu společnosti Sazkamobil se k tomu přiznalo 41 % žen, přičemž muži tak učinili jen v 19 % případů. Skoro u poloviny podezření se žádná nevěra neprokázala.

Podvádí vás nebo ne? Víme, kde to zjistit
Podvádí vás nebo ne? Víme, kde to zjistit | Zdroj: Shutterstock

Ve zbylých případech byly nejčastěji objeveny sms zprávy dokazující přímo nevěru anebo minimálně lhaní, dále pak kompromitující fotografie či jiný zásadní problém např. tajný účet v bance. Ne náhodou se tak i podle pracovníků manželských poraden na nevěru přijde ve většině případů právě přes milostné esemesky a další usvědčující materiály uložené v mobilu nebo v mailu.

Ani zdaleka nejde jen o textovky. K laškování může docházet také před komunikační aplikace typu Viber, Whatsupp a podobně. Hříšníci se činí také na facebooku, v mailu, na komunikačním serveru, internetové seznamce, nebo mobilní aplikaci typu Tinder.

Kdo si laškování neodpustí, měl by důsledně mazat důkazy. K odhalení stačí málo a cena za nevinné zpestření dlouhé chvíle může být vysoká. K prozrazení stačí uložené heslo v počítači nebo pouhé neodhlášení. Dalším vodítkem může být výpis historie internetových adres v prohlížeči.

Kde hledat důkazy:

Mobilní telefon, e-mailová schránka, facebook, instagram, tinder, internetové seznamky, komunikační servery, historie navštívených stránek v prohlížeči