Čtyři talentované ženy v jedné rodině, to jsou Geislerky! Podívejte se, co přichystaly!

1. července 2017 • 06:00
Vernisáž výstavy Rodinný komplex • Foto: Facebook města Trutnov

Tři sestry a jejich máma. Lela, Aňa a Ester a Věra. Herečka, ilustrátorka, malířka, vizuální umělkyně, spisovatelka, produkční, módní ikona, designérka... Cože? Není těch profesí ve výčtu nějak moc? Ne. Sestry Geislerovy a jejich maminka si totiž šly pro talent víckrát. A nyní se všechen koncentruje na jejich společné výstavě nazvané Rodinný komplex. Nenechte si ji ujít!

"Společně tvořit, instalovat a vystavovat je jeden z nejhezčích vysněných zážitků, který se splnil," napsala na svém Instagramu nejmladší ze sester Ester Geislerová. A splnil se 27. června, kdy proběhla slavnostní vernisáž za účasti režiséra Jana Hřebejka a dalších přátel známých sester.

Hostem na vernisáži byl Jan Hřebejk Hostem na vernisáži byl Jan Hřebejk Autor: Facebook města Trutnov

Zatímco Aňa je zvyklá na záře filmových reflektorů už od mládí, její mladší sestra Ester přešla od vítězství v prestižní modelingové soutěži Elite Model Look k filmovým rolím a záhy poté k mateřství  když v jednadvaceti porodila dvojčata. I tak se stihla dostat do povědomí diváků, ačkoli se dnes více věnuje produkci a navrhování kabelek pod značkou Pepieta.

Česká móda: Kabelky, které vypráví příběh a dávají věcem nový život

Méně známou je nejstarší Lenka neboli Lela, která působí jako ilustrátorka (to jí vděčí Aňa za nádhernou podobu své knihy P.S.) a také jako zpěvačka. Celou rodinu drží pohromadě maminka Věra, akademická malířka a jedna z prvních, která se u nás věnovala art videím. 

Věra Geislerová namalovala pro výstavu tento obraz Věra Geislerová namalovala pro výstavu tento obraz Autor: Instagram @geislerka

Na výstavě Rodinný komplex se koncentruje nejen talent všech "Geislerek", ale i jejich život. Vedle uměleckých děl zde najdete i fotografie, které připomínají rodinné momentky. Řada děl na druhou stranu vznikla právě pro výstavu – několik obrazů namalovaly Věra a Lela Geislerovy, Ester se rozhodla obkreslit diapozitivy rodinných snímků a vytvořila z nich půvabné obrázky.

Ester pro výstavu vytvořila ilustrace. Jako základ použila obkreslené diapozitivy rodinných snímků Ester pro výstavu vytvořila ilustrace. Jako základ použila obkreslené diapozitivy rodinných snímků Autor: Facebook města Trutnov

Výstavu Rodinný komplex můžete zhlédnout v trutnovské galerii UFFO pouze do 27. července, tak si ji nenechte ujít. A pokud ji nestihnete, určitě není poslední. V rodině Geislerových totiž dorůstá nová generace talentovaných žen (a mužů). Důkazem je tato zarámovaná ilustrace, kterou se na svém Instagramu pochlubila Aňa. Autorka? Její devítiletá dcera Stella. 

Aňa Geislerová v záři reflektorů, jak ji vidí její dcera Stella Aňa Geislerová v záři reflektorů, jak ji vidí její dcera Stella Autor: Instagram @geislerka

Podívejte se na fotografie z vernisáže výstavy Rodinný komplex.

Fotogalerie

10 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy