.

. Zdroj: Procter Gamble - Rakona

Čtyři důvody proč používat aviváž

Praní prádla je v porovnání s minulostí skutečně jednoduché. Stačí jej jenom vložit do bubnu pračky, zvolit správný program, přidat prací prostředek a pračku zapnout. Není třeba ohřívat vodu, prádlo dlouho dopředu namáčet a předpírat, pak dlouze a namáhavě ždímat. Nedílnou součástí pracího procesu se přitom stala i aviváž. Někomu může připadat jako krok navíc, ale my máme čtyři dobré důvody, proč byste ji neměli při praní vynechat.

Jak se obléknout do měkkého

Sice se už dnes nemusíme lopotit s praním prádla za použití valchy, ale námaha z celého procesu praní přeci jen nevymizela. Při praní prádla v moderní pračce totiž všechny tkaniny do značné míry prochází zkouškou odolnosti, jelikož se vlákna v látce různě prohýbají, lámou a někdy dokonce třepí. Problém je to především u přírodních vláken, jako je bavlna a vlna. Po usušení pak takové prádlo působí hrubým až skoro tvrdým dojmem. Kdo někdy vypral dětské bavlněné pleny nebo prostěradlo bez aviváže, ví, o čem je řeč. Právě aviváž dokáže prádlo báječně změkčit, takže je oblečení mnohem pohodlnější při nošení.

Už žádný zničený účes

Aviváž také velmi účinně odstraňuje z látky elektrostatický náboj a zabraňuje jeho dalšímu vzniku. To je důležité hlavně ve chvíli, kdy chcete nosit oblečení s vysokým podílem umělých vláken. Bez použití aviváže by se jednotlivá vlákna látky lepila na vaši pokožku a elektrostatický náboj v nich by přitahoval více špíny. Už se tak nemusíte bát toho, že vám budou vstávat vlasy na hlavě ve chvíli, kdy si svléknete nějaký oblíbený kousek oblečení vyrobený z umělých vláken.

Úžasná vůně a svěžest

Pohodlí je možné vnímat všemi smysly a k tomu neodmyslitelně patří také čich. Vždyť obléknout si krásně voňavý svetr nebo si lehnout do čerstvě povlečených peřin a spokojeně se nadechnout jejich svěží vůně je prožitek sám o sobě.

Tento pocit si nyní můžete užívat opravdu naplno, díky vylepšenému složení aviváží Lenor s technologií Best Freshness. Díky jejich nové struktuře a pomalejšímu uvolňování vůně si můžete užívat krásnou vůni a svěžest od chvíle, kdy vyndáte ještě mokré prádlo z pračky až do momentu, kdy si ho obléknete a ještě déle. I v pošmourných zimních dnech vám tak při sušení a žehlení prádla bude domov vonět jarní pohodou, kterou si vychutnáte i ve chvíli, kdy prádlo vyndáte ze skříně a budete jej nosit.

.
. | Zdroj: Procter Gamble - Rakona

Lepší vlastnosti materiálu

V neposlední řadě dokáže aviváž se svým složením také zajistit, aby se prádlo lépe žehlilo a méně mačkalo. Zároveň pokryje jednotlivá vlákna látky tenkým filmem. Ten se postará o to, aby se špína nedostala tak hluboko do látky a prádlo tak půjde snadněji vyprat. Jedinou výjimku v tomto ohledu tvoří funkční materiály, kterým by onen tenký film zabránil „dýchat“ a tím pádem se snížila jejich účinnost. Pokud ale náhodou přihodíte své kalhoty na běhání k normálnímu prádlu, nemusíte hned běžet koupit nové, po pár dalších vypráních budou zase funkční jako dříve.