8 barů, kde zapomenete na okolní svět

3. prosince 2016 • 16:00
 • Ať už se rozhodnete oslavit Silvestra nebo si jen po práci vyrazit na drink, tohle jsou adresy, kde se podávají ty nejlepší koktejly v kombinaci se silnou atmosférou!

 • BAR COBRA

  O pražské čtvrti Letná se mluví jako o líhni hipsterů. Stylová bistra, originální butiky i netradiční kavárny tu mají už dávno své místo, jenže s postupující nocí tu nebylo moc šancí užít si pořádný noční život.

  Na hlavní letenské ulici, Milady Horákové, roky fungovala Cobra. Nonstop herna, která ovšem přitahovala jen ztracené existence. Pár letenských patriotů z Aerofilms, kteří provozují nedaleké Bio Oko, ovšem v Cobře vytušilo příležitost – a celou ji předělali.

  Bar Cobra funguje přes den jako kavárna Bar Cobra funguje přes den jako kavárna Autor: Facebook / Bar Cobra

  Přes den funguje jako kavárna, s večerem se mění na bar, kde se lidé sdružují a baví i venku na ulici. Interiér s černými dlaždičkami přitahuje nejen mladé české designéry a kreativní povahy. A pokud chcete tip na zdejší oblíbený drink, vyzkoušejte Cobra Punch. 

  KDE: Milady Horákové 8, Praha 7 WEB: www.barcobra.cz

 • PROLOG

  Prostřednictvím dobrého pití chce rozmazlovat především lidské duše. A to třeba výjimečným rumem Diplomatico Vintage 2001 nebo některým z jednadvaceti signature drinků, z nichž každý z nich je něčím výjimečný – některé obsahují jedlé zlato, při vychutnávání jiných zažijete kouřovou show, další překvapí svou pikantností nebo se podává ve schránce bretaňské ústřice.

  Prolog Bar Prolog Bar Autor: Facebook / Prolog Bar
  Interiér je inspirován bary z třicátých let minulého století a stylem art deco a podstatná je tu především práce se světlem. Ráda sem na skleničku zajde třeba modelka Pavlína Němcová, která při loňské otevíračce umíchala i první drink baru s názvem Isla de Muerta podle imaginárního ostrova z filmu Piráti z Karibiku.

  KDE: Nádražní 57, Praha 5 WEB: www.prologbar.cz

 • DANDY PRAGUE

  Jedním z největších „barových“ trendů je neformální atmosféra a jedinečný interiér v retro stylu. Hosté sedí v křeslech z padesátých let, udělají si pohodlí v polštářích s grafickým vzorem a čekají na drink. Trochu to tu vypadá jako v babiččině bytě, ovšem až na menu. Zatímco babička by vám naservírovala koprovou omáčku, tady dostanete lahodný drink.

  Dandy Prague Bar Dandy Prague Bar Autor: Facebook / Dandy Prague
  Dva zdejší barmani, Jan Podorák a Radek Pernica, přes deset let nabírali nejen barmanské zkušenosti všude po světě a své znalosti nyní zužitkovávají ve svém podniku.

  Servírují tu hlavně vlastní signature cocktaily připravované ze sezónních a doma připravených surovin, zároveň si dali záležet na selekci velmi kvalitních biodynamických vín, a to i v případě prosecca a šampaňského. Připravte se na estetický a chuťový zážitek a když budete mít hlad, vyzkoušejte i jedinečné skandinávské chlebíčky smorrebrod.

  KDE: Anny Letenské 18, Praha 2 WEB: www.dandyprague.com

 • CLOUD 9 SKY BAR & LOUNGE

  Bar na střeše hotelu Hilton poskytuje úchvatný pohled na panorama Prahy. Je to luxusní místo, které přitahuje celebrity. Vychutnat si tu můžete originální koktejly podle aktuálních trendů současného barmanství od jednoho z nejlepších českých barmanů a mixologů Romana Uhlíře.

  Hledáte bar s výhledem? Zkuste Cloud 9 Hledáte bar s výhledem? Zkuste Cloud 9 Autor: Cloud 9
  Velkým hitem jsou tu drinky na bázi gin & tonic ze všech koutů světa obohacené o přírodní ingredience. Každý čtvrtek tu hraje živá hudba (nejčastěji jazz), v pátek a v sobotu se o hudební doprovod starají DJ’s.

  KDE: hotel Hilton Prague, Pobřežní 1, Praha 8 WEB: www.cloud9.cz 

 • SUPER PANDA CIRCUS

  V Brně je pár legendárních barů – mezi takové patří třeba Bar, který neexistuje. Nový bar od stejných tvůrců, Super Panda Circus, funguje druhým rokem a je o poznání komornější.

  Brněnský bar Super Panda Circus nabízí nejen skvělé drinky Brněnský bar Super Panda Circus nabízí nejen skvělé drinky Autor: Facebook / Super Panda Circus
  Tematicky se věnuje Asii, což je patrné nejen z výzdoby zdí, na kterých se můžete začíst do komiksu. Patrné je to i v nápojovém menu. Tenhle bar se totiž musí zažít, protože tady se neservírují jen nápoje, ale i zážitky a vzpomínky.

  Prostor podniku je jako hlediště a bar a barmani jsou na jevišti a rozjíždějí své divadelní představení. Super Panda Circus se letos stal nejlepším barem v republice. Sem musíte!

  KDE: Husova 257/4, Brno WEB: www.superpandacircus.cz

 • LE VALMONT BAR

  Malá Paříž v centru Prahy, to je vychytaný bar Le Valmont. Název baru odkazuje ke stejnojmennému filmu Miloše Formana a k jeho hlavnímu tématu, takže i bar Valmont oslavuje lásku a svádění.

  Bohémské prostředí umocňují kamenné klenby z roku 1320, impozantní křišťálový lustr od Preciozy a francouzská zrcadla.

  Le Valmont Bar Le Valmont Bar Autor: Facebook / Le Valmont Bar
  Podnik je rozdělený na dvě části – na barovou a taneční. Pojme až sto lidí a dbá se tu na dress code. Dovnitř nepustí nikoho, kdo bude působit neupraveně a otrhaně. Servis na nejvyšší úrovni (drink budete mít do čtyř minut na stole) i perfektní tým barmanů, neskutečný esprit místa, to je esence úspěchu, která přitahuje výjimečné hosty. Otevření tohoto baru byla událost letošního roku.

  KDE: Uhelný trh 414/9, Praha 1 WEB: www.levalmont.cz

 • PUBLIC INTEREST

  Bar, za kterým stojí režisér Ivan Zachariáš (režisér momentálního tuzemského seriálového hitu Pustina) a architekt Vít Máslo, najdete v nenápadné pražské uličce U Milosrdných.

  Public Interest Bar Public Interest Bar Autor: Facebook / Public Interest
  Dva majitelé chtěli místo, kam budou rádi chodit a kde se budou moci setkávat se svými přáteli, a tak nepřekvapí, že zdejší přirozenou dekorací jsou i filmové plakáty. Inspirací pro Public Interest se staly londýnské bary, a to hlavně svou atmosférou a hrou se světlem. Mezi oblíbené položky na nápojovém lístku patří koktejly ze šampaňského nebo míchané nápoje s čerstvým ovocem.

  KDE: U Milosrdných 12, Praha 1 WEB: www.publicinterest.cz

 • SILVER ROCK

  vyhlášeným místem Špindlerova Mlýna je – kromě oblíbených sjezdovek – Music bar Silver Rock v hotelu Praha. Je navržený v alpském stylu a v sezoně tu rozjíždějí působivé barmanské a ohňové show.

  Silver Rock ve Špindlerově Mlýně Silver Rock ve Špindlerově Mlýně Autor: Facebook / Silver Rock
  Ve Špindlerově Mlýně patří tenhle podnik k jasným místům, kde lyžaři končí svůj akční den. Právě tady si bujarý noční život užívají i tuzemské celebrity, takže je tu častým hostem třeba modelka Andrea Verešová, expremiér Mirek Topolánek nebo moderátor Leoš Mareš.

  KDE: Okružní 118, Špindlerův Mlýn WEB: www.silverrock.cz

  Článek připravil OK! magazín.

Autor: Radka Nováková
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy