.

. Zdroj: BONAMI

6 tipů, jak vybrat nábytek, který odolá dětem i domácím mazlíčkům

Nestresujte se divokým řáděním vašich miláčků. Místo toho vybavte svůj domov takovým nábytkem a doplňky, které hravě ustojí všechny škrábance a nečistoty. Objevte našich 6 osvědčených tipů, pomocí kterých vyberete nejvhodnější pohovku a ochráníte svou podlahu.

1. Kožená pohovka to ustojí

Kožená pohovka je ze všech nejodolnější a dobře se udržuje. Čím bude starší, tím lépe bude vypadat. Menší škrábance se dají zaleštit a ty větší dodají pohovce na osobitosti. Kůže se dobře čistí, je odolná proti skvrnám a na dotek je mnohem příjemnější než jinak chemicky ošetřené potahy.

2. Hoďte na to deku!

Otisky tlapek a škrábance budou nedílnou součástí vaší domácnosti, ale můžete se na ně chytře připravit. Sedací nábytek povlékněte dekou či plédem a navíc si tak zajistěte i větší pohodlí. Povlak snadno sundáte a vyperete a nemusíte tak čistit celou pohovku.

Plovoucí podlahu zase snadno ochráníte venkovními odolnými koberci. Tlapky vašich mazlíčků na nich nenapáchají takovou škodu a každá nečistota půjde snadno vyčistit.

.
. | Zdroj: BONAMI

3. Stolek, který se nenechá vyvést z míry

Když se váš miláček při hře trochu rozdivočí, budete vděční za konferenční stolek, který přežije domácí honičku. Vyberte si nejlépe kulatý, u kterého nehrozí srážka s rohem a ve výšce, která přesahuje dosah psího ocasu nebo kočičí hlavy. Čím robustnější bude, tím menší množství vylité kávy a vysypaných sušenek vás během života vašeho mazlíčka čeká.

4. Schovejte boty

Vězte, že vaše děti i mazlíčci mají výborný vkus a ke hraní si zaručeně vyberou váš nejdražší pár bot. Buďte o krok napřed a schovejte boty do bytelného botníku. Ochráníte je tak před nájezdy všem malých uličníků a navíc udržíte v místnosti větší pořádek.

Stejnou vášeň jako pro boty mají zvířata bohužel také pro odpadky. Bytelné odpadkové koše s víkem jsou tedy také nezbytností.

5. Patří to k tomu

Každý majitel psa, kočky či jiného domácího mazlíčka vám řekne, že výhody života s ním totálně převažují nevýhody. I když to znamená zaplatit vyšší částku za pohovku a sem tam vyhodit zničený koberec. Existuje celá řada studií, které pozitivní vliv mazlíčků na kvalitu našich životů dokazují černé na bílém. Tak si společné soužití užívejte na maximum a nedělejte si vrásky z ťápot na koberci a sežvýkaných ponožek.

.
. | Zdroj: Ezeis

6. Vemte je ven

Pokud máte psa nebo „venkovní” kočku, potřebujete, aby jim odolal i váš zahradní nábytek, Ideální je takový, kterému nehrozí koroze a snadno se čistí. Z materiálů se zaměřte na omyvatelný polypropylen, týkové dřevo nebo galvanizovanou ocel.