4 recepty na štěstí podle Roberta Fulghuma

„Žádné návody v mých knihách nejsou,“ tvrdí spisovatel Robert Fulghum. Přesto jsme ho požádali o pár rad pro šťastný život.  

Podle Roberta Fulghuma existují tři způsoby, jak může člověk vstoupit do společnosti jiných lidí. V prvním případě vejde člověk do místnosti a dává najevo, že se dostavil. Ve druhém se rozhlíží, kdo všechno a s kým tam je. A ten třetí vejde a vy máte rovnou pocit, že dorazil právě kvůli vám.

„Nejradši se setkávám s lidmi, se kterými takový pocit máme vzájemně. Pozná se to hned,“ dodal.

Od první chvíle bylo jasné, že on patří do té třetí skupiny. Moc ráda bych si myslela, že jsem podobný dojem udělala i já na něj, ale bývám zpočátku zdrženlivá a seznamovat se s cizími lidmi pro mě není právě snadné.

Náš rozhovor začal Robert Fulghum tím, že se mě důkladně vyptával, kdo jsem, co dělám, proč jsem si přála setkat se s ním. Bylo to vlastně logické. Díky rozhovorům a jeho knihám jsem ledacos věděla já o něm, ale nebylo tomu naopak. Přesto mě jeho zájem potěšil natolik, že bych mu z nadšení nejspíše prozradila i svůj PIN.

Fulghum, protože právě tak si přeje být oslovován, je hráč a sběratel příběhů. Miluje dvojsmysly a (vkusně) vtipné narážky. Mate a současně ho baví to, že bývá řazen k motivační literatuře. „Vyprávím jen vlastní zážitky tak, jak je prožívám a cítím. Žádné návody v mých knihách nejsou.“

Pár tipů pro šťastný život ale přece jen prozradil.