Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Tajemství dlouho mladé pleti? Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je oblíbenou složkou mnoha kosmetických výrobků. A to zcela zaslouženě! Právě ona totiž pomáhá k tomu, aby se nám suchá, dehydratovaná a předčasně stárnoucí pleť vyhýbala obloukem. Víte, co všechno má tato látka na svědomí?

3 výhody kyseliny hyaluronové

Kyselina hyaluronová je látka, která se přirozeně vyskytuje v našem těle. Spolu s kolagenem a elastinem je jednou z hlavních složek pojivové tkáně, která obklopuje naše kožní buňky. A jako taková naší pleti přináší mnoho benefitů.

Předchází vráskám

Pokud má naše pleť dostatek kyseliny hyaluronové, zůstává příjemně hydratovaná a pevná. S rostoucím věkem ale naše tělo není tak výkonné jako dřív. Kožní buňky postupem času produkují méně kyseliny hyaluronové, takže můžete pociťovat sušší pleť, ztrátu jejího objemu a pružnosti a větší viditelnost jemných vrásek. První příznaky můžete pozorovat přibližně už kolem 25. roku. Záleží však i na dalších vnějších a vnitřních vlivech, které mohou způsobit předčasné stárnutí pleti i v dřívějším či pozdějším věku.

Stárnutí je přirozený proces a žádný zázračný krém ho nezastaví. Pokud si ale chcete déle udržet mladistvý vzhled a pevnější pleť, budete své pleti muset trochu pomoci. Řešením může být kvalitní dermokosmetika s kyselinou hyaluronovou, kterou zařadíte do své pravidelné kosmetické rutiny.

Přitahuje vodu

Vrásky a jemné linky nemusí být pouhým projevem stárnutí pleti. Jejich původcem může být i nedostatečná hydratace. Lidské tělo je ze 2/3 tvořeno vodou. A pokud mu ji pravidelně nedodáváme a trápíme ho dehydratací, zhoršují se i základní funkce kožních buněk a pokožka předčasně stárne.

Kyselina hyaluronová funguje jako humektant. Dokáže na sebe navázat až 10 000× více vody, než je její hmotnost, a proto patří mezi jedny z nejúčinnějších hydratačních látek. Pokud ji na svou pleť nanesete například ve svém séru či krému, kyselina udrží hydrataci v pleti a navíc brání jejímu dalšímu vysoušení. Díky tomu se budete cítit příjemně ve své kůži!

Proto je tak důležité dodržovat pravidelnou kosmetickou rutinu s produkty s kyselinou hyaluronovou, které udrží pokožku dostatečně hydratovanou, zanechají ji zdravější a pružnější a dodají pleti pevný vzhled.

Její účinky jsou prokázány

Účinky kyseliny hyaluronové byly potvrzeny řadou studií. Například podle studie z roku 2021 se potvrdila její jedinečná schopnost hydratace pleti. Výzkum také zjistil, že pokud je kyselina součástí složení pleťového séra, může zlepšit hydrataci pleti až o 55 %. Kromě toho se vyznačuje velmi vysokou snášenlivostí a je vhodná pro všechny typy pleti.

Kromě hydratace má kyselina hyaluronová i další vlastnosti. Například se její koncentrace přirozeně zvýší, když dojde k poranění kůže. Kyselina totiž reguluje úroveň zánětu a signalizuje našemu tělu, aby v poraněném místě vybudovalo více krevních cév. Tím pomáhá k rychlejšímu hojení ran. V kosmetických produktech se ale využívá především pro své hydratační vlastnosti. Sáhněte po kvalitní dermokosmetice a vyzkoušejte je na vlastní kůži!