Šortky v létě do práce? Ano, ale má to svá pravidla

Během parných dnů bývá těžké dodržet dress code, který se po nás v některých zaměstnáních požaduje. Řešením mohou být vzdušné, ale přesto stylové a elegantní šortky. Jak je nosit do práce?

Pokud máte v práci povolený takzvaný casual styl, můžete na jaře i v létě nosit šortky. Zapomeňte ale na denimové, roztrhané, s nášivkami, ultra krátké nebo plážové. Takové kraťasy jsou ideální pro váš volný čas, do práce však nikoliv. Odborníci na etiketu se nepřiklánějí k žádným kraťasům do práce, a to ani k těm, které sahají těsně nad kolena. Přední světoví návrháři jsou však jiného názoru. Podle nich je outfit s šortkami ideálním kompromisem v horkých letních dnech. Pokud tedy nepracujete ve velmi konzervativním prostředí, klidně dejte šortkám zelenou a zařaďte je do svého pracovního šatníku.

Jak je nosit

Klíčem k dokonalému pracovnímu outfitu, jehož součástí budou šortky, je především střídmost. Jakmile obléknete krátké nohavice, rozhodně k nim už nepřidávejte průsvitné topy, vršky s velkými výstřihy nebo letní tílka. Naprosto ideální je košile s rukávem, který si ohrnete nad lokty. Klasický krátký rukáv je samozřejmě také povolen.

Berte ohled i na svou velikost. Jinak budou vypadat bílé šortky z elastického materiálu na ženě s velikostí 36 a jinak na ženě s velikostí 44. Je třeba si kraťasy opravdu důkladně vyzkoušet, abyste si byla jistá, že jsou to ty pravé, ve kterých zvládnete náročnou poradu, dlouhé sezení za počítačem i pobíhání po kanceláři. V případě, že si netroufáte odhalovat v práci stehna, vsaďte na elegantní bermudy, které sahají ke kolenům.

A co boty?

Na žabky a gumové pantofle rovnou zapomeňte. Ty si užijte o víkendu třeba při zahradním grilování. K uvolněnému modelu do práce jsou samozřejmě ideální boty na podpatku, ale komu by se chtělo v horku balancovat v lodičkách. Zkuste sandálky na klínu nebo na širokém podpatku. Jak bude vysoký, je jen na vás, ale i ten nejnižší klín nebo podpatek vám opticky protáhne nohy. Akceptovatelné jsou také tenisky, které však musí být dokonale čisté a sladěné s outfitem, nebo baleríny s ostrou špičkou či elegantní mokasíny.

Inspiraci najdete v naší fotogalerii:

Dáváte přednost kalhotám? Pak si stylově ohrňte nohavice. Naučíme vás to ve videu: