Dopřejte svým vlasům správnou péči

Dopřejte svým vlasům správnou péči Zdroj: Unsplash / Tamara Bellis

První pomoc pro vlasy! Triky stylistů, které zvládnete sama

U každého mohou mít vlasy jiné problémy, ale když se o ně dobře postaráte, můžete z nich získat skvělý pocit. Jak se starat o suché, mastné, jemné nebo lámavé vlasy? Vyzkoušejte rady vlasového stylisty Honzy Těšíka. 

U suchých vlasů: dodejte hydrataci

U suchých vlasů vždy neplatí, že musí být poškozené. Většinou jsou to vlasy dlouhé, kterým chybí hydratace zejména v délkách, a také vlasy přírodně vlnité. Takové vlasy potřebují hydratační péči v podobě šamponu a určitě kondicionéru. Navíc není dobré je zatěžovat například žehlením. Ani přílišné vystavování slunci takovým vlasům neprospívá.

U mastných vlasů: zvedněte je už u kořínků

Maštění je problém pokožky a od ní se následně mastí vlasy. Za problém se to považuje v případě, že máte pocit mastných vlasů už jeden den po umytí. Vyzkoušejte to napravit tak, že je po umytí důkladně vyfoukáte, abyste dostali vlasy od pokožky a zamezili rychlému maštění.

Pokud si vlasy umyjete a rovnou si děláte culík, budou se mastit rychleji. Kondicionér potřebuje takový vlas také, ale nikdy ho nenanášíme přímo k pokožce, ale až od středu vlasů. A samozřejmě se vyhýbáme stylingovým produktům, které jsou na těžší bázi. Například vosk. Do módy se vrací suché šampony, s kterými můžete nutnost mytí o den oddálit.

U lámavých vlasů: spolehněte se na masku

Jsou typy vlasů, které určitou délku nepřekonají, což je dáno geneticky. Pokud jde o poškození nevhodným zacházením, můžete ho zmírnit. První předpoklad je užívání kvalitní kadeřnické „chemie“, tedy barev, a následná důkladná péče o vlasy.

Používejte šampon pro poškozené vlasy a kondicionér. Na masku se spolehněte zhruba každé třetí mytí. K tomuto typu vlasů buďte obzvlášť šetrní, netřete je o sebe, ale pouze zabalte do ručníku. Poškozené vlasy není dobré přetěžovat kulmou nebo žehličkou.

U jemných vlasů: kombinujte přípravky na vlasy

Problém v péči o jemné a poškozené vlasy bývá problém. Přípravky pro poškozené vlasy většinou zjemňují strukturu, což není u jemných vlasů žádoucí. Doporučuji proto kombinovat například šampon pro jemné vlasy a kondicionér pro poškozené. A ten nanášejte vždy na středy a délky vlasů.

Článek připravil časopis Dieta.