Ponožky: Doplněk, který má být vidět! Jaké si pořídit?

Ponožky v otevřených botách či v lodičkách – trend, který byl donedávna synonymem pro módní faux-pas, je letos vyjádřením kreativity, stylu a vytříbeného vkusu. Troufáte si na něj?

Možná stejně jako já patříte k těm, které se bez tohoto trendu dlouho obešly a s patřičným odstupem ho přisuzovaly extravaganci, která provází spíše fashion weeky než obyčejnou cestu do práce. To se ale teď mění.

Ponožky totiž ovládly nejen ulice módních metropolí, ale i večírky a obchody – například v & Other Stories (cool odnož „háemka“, která čerpá inspiraci ze Stockholmu, Paříže i L.A.) je jim věnován celý regál a člověk má chuť si jich odnést aspoň deset párů.

Ponožky si také získávají srdce módních nadšenců nejen proto, že jsou zábavným doplňkem, ale i proto, že jsou na podzim zkrátka nutné. Navíc díky tomu, že jsou žhavým trendem, se nemusíme vzdávat svých oblíbených zkrácených délek kalhot. A super cool vypadají i k sukním.

Jaké si vybrat?

Po síťovaných a vintage sportovních a la 80. léta jsou to určitě metalické, různě třpytivé a krajkové, které vás nenechají na pochybách, že ponožky skutečně mají být vidět.

S jakými botami je kombinovat?

Zde jsou pravidla natolik uvolněná, že se skoro dá odpovědět: S jakýmikoli. Jistotou jsou tenisky, oxfordky nebo lakovky ve stylu Mary Jane, které podtrhují retro dojem. Bát se ale nemusíte ani klasických lodiček, muletek nebo sandálů na podpatku.

A pozor! Zdaleka neplatí pravidlo, že síťované ponožky patří k lodičkám a sportovní zase k teniskám. Naopak, pokud si na to troufáte, klidně posouvejte hranice a zkoušejte vlastní kombinace. Jestli se naopak zdráháte, vsaďte na decentní krajkové nebo ty s metalickým lemem.

Podívejte se do fotogalerie a vyberte si!