Péřovou bundu letos užijete. Je v ní teplo a budete IN

Nebudeme si hrát na módní hrdinky, kterým je zima. Nemusíme. Letošní trend péřových bund nás zachrání před promrznutím. Že jsou velké, neforemné a nejsou šik? Omyl, i hvězdy módní branže už jsou zachumlané v péřové peřině.

Tam, kde je zima, zaplnily ulice módních metropolí hřejivé prošívné péřovky, které jsou designové, zahřejí vás a jsou in. Nebojte se ani dlouhých péřových kabátů, výraznějších detailů a barev. Pásky lépe zformují vaši postavu, široké límce chrání krk a nemusíte si dělat starosti s šátky a šálami.

Dnes zažívají péřové bundy revoluci, ale jejich vznik hledejme v oblasti sportu. Že se vám zdají podobné spacákům, ano je to tak. V 70. letech vznikají bundy, které mají za úkol jediné, zachovat tělesné teplo.

Prachové peří na sebe váže více vzduchu než obyčejné peří, a proto poskytuje lepší izolaci. Čím vyšší procento prachového peří vaše bunda obsahuje, tím lepší izolaci vám zajistí v porovnání s bundou o stejné hmotnosti. Pokud na bundě uvidíte údaj „90/10“, znamená to, že ze 100 gramů výplně připadá 90 gramů na prachové peří.

Hana Zárubová: Bunda - kabát s efektem 3D prošívání a s dvojitým zipem Materiál: polyamid + bavlna Cena: na vyžádání

Inspirujte se u módních ikon i outfitů street stylu. Nikdo nevypadá jako výzkumník na polárním kruhu, ba naopak. Jsou pěkně šik. Můžete být také.