.....

..... Zdroj: Asklepion

Omlazení obličeje na míru? Víme, jak na to

Stáří se na každém projevuje trochu jinak. Někomu šediví vlasy, jinému se objeví stařecké skvrny nebo hluboké vrásky. Dlouhodobým působením mimiky a gravitace náš obličej začne ztrácet svou svěžest. Kůže se povolí a zkrabatí. Naštěstí existují zákroky, které si s tím hravě poradí.

Facelift pro hladší obličej a krkPři faceliftu chirurg odstraní nejen nadbytečnou kůži, ale i vypne podkožní struktury, tím docílí výrazného zpevnění kontur a vyhlazení vrásek na obličeji i krku. Jizvy jsou umístěny ve vlasaté části, aby byly co nejméně viditelné. Facelift řeší povadlé kontury obličeje, ale neumí si poradit s jeho střední částí. Zde přichází na řadu další výkony estetické medicíny.

Operace víček projasní pohled

Oční okolí patří k nejjemnějším a nejvíce namáhaným oblastem, takže se zde většinou nejdříve projevují známky stárnutí. „Typicky se v oblasti horních víček vytvoří kožní nadbytky, které jsou problémem zprvu estetickým, později i funkčním. V oblasti dolních víček pak nadbytečná kůže a hlavně tukové váčky vytváří dojem unavených očí,“ říká plastický chirurg Asklepionu MUDr. Miroslav Krejča. Korekce víček patří k velmi žádaným a oblíbeným výkonům s velice efektním výsledkem.

Před a po operaci víček
Před a po operaci víček | Zdroj: Asklepion

Na unaveném pohledu se podílí i pokles obočí

S postupným poklesem kůže na čele začne klesat i obočí, a tím se tvoří výraznější nadbytky kůže nad očima. Operace obočí neboli browlift dokáže pozvednout „spadlé“ obočí a vyrovnává jeho případnou asymetrii. Současně řeší kožní nadbytky na horních víčkách a omlazuje oblast čela a kolem očí. Konkrétně odstraňuje horizontální vrásky na čele, uprostřed čela, mezi obočím a na kořeni nosu. Tvář získá příjemnější a veselejší výraz.

Před a po ošetření Belkyra
Před a po ošetření Belkyra | Zdroj: Asklepion

Dvojitá brada už není problém

Další problematickou partií, která pacienty často trápí, je podbradek. Dá se odstranit pomocí radiofrekvenční liposukce BodyTite. Její speciální nástavec NeckTite určený na ošetření podbradku vysaje z podkoží přebytečný tuk a zároveň vypne povolenou kůži. Méně invazivním řešením určeným pro pacienty s dostatečně pevnou kůží je lipolýza Belkyra. Po injekční aplikaci přípravku do podkoží dojde k destrukci tukových buněk a jejich postupnému ubývání. Pro dobrý výsledek je však třeba, aby kůže byla schopna se sama přizpůsobit novému menšímu objemu.

.....
..... | Zdroj: Asklepion

Dermatologická ošetření doladí drobné nedostatky

K omlazení tváře, krku, dekoltu, ale i třeba hřbetů rukou dobře poslouží neinvazivní dermatologická ošetření. Hodí se spíše pro lehčí případy, nebo jako doplněk po plastických výkonech. Pro omlazení a vypnutí pleti se hodí laserová či radiofrekvenční ošetření, která nastartují v pleti tvorbu kolagenu a elastinu. S vráskami si hravě poradí botulotoxin a dermální výplně.

Hloubková hydratace kyselinou hyaluronovou pleť napumpuje vodou, a tím ji dodá odpočatý a šťavnatý vzhled. Plazmaterapie působí jako vitamínový koktejl, který pleť regeneruje a vyživuje. „Starost o pleť se mezi ženami i muži stala již naprosto nezbytnou součástí každodenní péče o zevnějšek. Cestou k dlouhodobému úspěchu je ale pravidelná a dlouhodobá péče,“ říká MUDr. Hana Smutková, primářka oddělení dermatologie v Asklepionu.