Oleje na vlasy: K čemu jsou dobré a jak je používat?

Pokud jste nikdy nepoužívala olej na vlasy, je pravý čas to změnit. A právě v létě dokáže tento přípravek zázraky. Jakmile ho jednou vyzkoušíte, stane se součástí vaší kosmetické výbavy. Jen je třeba vědět, jak ho správně nanášet. 

Dodržíte-li jednoduchá pravidla, bude výsledný efekt maximální. Pokud si jen tak nanesete libovolné množství oleje ledabyle do vlasů, výsledkem budou pouhé mastné pramínky. Když všechno uděláte správně, darujete svým vlasům hloubkovou regeneraci, ochráníte jejich barvu, dodáte jim sílu a lesk. A to přesně v létě potřebují.

Jak na to

Olej můžete aplikovat do vlhkých i suchých vlasů, jen ho nedávejte do úplně mokrých ihned po umytí. Aplikace do vlhkých vlasů je jednoduchá: stačí dvakrát zapumpovat a olej rozetřít v dlaních. Poté jemnými tahy rovnoměrně zapracujte olej do celé délky vlasů. Ke kořínkům ho nenanášejte, vlasy by brzy vypadaly jako neumyté.

V případě, že chcete pouze zkrotit suché rozlétané vlasy, stačí poloviční množství, tedy jedna dávka. V obou případech nanášejte největší množství zhruba na poslední tři centimetry vlasů, které si zaslouží opravdu speciální péči.

Tipy na vlasové oleje najdete v naší fotogalerii:

Návod, jak správně používat vlasový olej, najdete také ve videu: