Mladší díky vlasům, líčení a manikúře. Víme, jak na to!

17. dubna 2017 • 12:00
 • Mladší díky vlasům, líčení a manikúře. Víme, jak na to!

  Co bylo ve dvaceti „zadarmo“, stojí s přibývajícím věkem podstatně víc času, většinou i peněz a hlavně taktizování. 

  1. Manikúře 

  Jelikož jsou ruce jedním z nejspolehlivějších indikátorů skutečného věku, je namístě začít chytře kamuflovat možné ztráty. Ve spoustě ohledů jsou totiž nuceny bojovat za krásu stejně odhodlaně jako pleť obličeje.

  Na přísun hydratace tak mají nárok, pokud možno, po každém mytí a občas si zaslouží i intenzivní noční zábal neboli přenocování s vrstvou krému v bavlněných rukavičkách.

  Výběr krému závisí na okolnostech, ale nabízí se režim vyhlazování, hloubkové hydratace, boje proti UV paprskům či pigmentovým skvrnám. Přidá-li se k této pravidelné rutině jednou za čtrnáct dní ještě desetiminutová teplá olejová lázeň a po ní jemný peeling, ruce doslova ožijou.

  U lakování má absolutní přednost úprava tvaru nehtů a kůžiček okolo, bez toho by byla veškerá zkrášlující snaha marná. Volba barvy inklinuje k nude odstínům (vyjma sněhově bílé, která je tak čistá, že rázem vyzdvihne případné okolní nedostatky), fuchsiové anebo červené, ovšem bez modrých podtónů, jež mohou upozornit na žilky. Extra lesk na závěr je pak jistou zárukou omlazení. Což ostatně platí i pro šetrný(!) P-shine - vyleštění nehtů bez následného lakování.

 • 2. Líčení

   Zvýraznění rysů v obličeji má ve čtyřiceti úplně jiná pravidla, než o dvě dekády nazpátek.

  Později už totiž není dobré strhávat pozornost na některé detaily (vrásky, nepravidelné pigmentace atp). A to se bez jisté dávky rafinovanosti neobejde.

  V případě pleti to znamená neskrývat obličej pod silně krycí make-up, ale naopak pod lehkou, svěží texturu. Klidně se dá použít jen tónující krém anebo podkladová báze, jež tvář dotónuje, sjednotí a dodá jim přirozený jas.

  Pudr lze úplně vynechat, jelikož případný lesk pokožky odsají matující papírky. Dalším atributem mládí jsou svěží tváře, kterým s věkem čím dál víc lichotí spíše hřejivé, broskvové odstíny, ideálně v krémové konzistenci.

  Aplikují se podél lícních kostí a pro dosažení ještě větší mladistvosti funguje teplejší růžová přímo na „jablíčkách“. Očím prospívají tóny bronzové, zlaté či béžové a při ohraničování je dobré ubrat z černé na šedivou nebo tmavě hnědou - jinak víčka zbytečně opticky těžknou.

  Rty pak nejvíce vyniknou v krémové textuře s mírným leskem, opět v jemnější růžové, nude či korálové. Trend matu totiž neodráží dostatek světla a vysoký třpyt zase působí zbytečně lacině.

 • 3. Vlasům

  Účes je v porovnání s líčením a manikúrou nepatrně spravedlivější v tom, že dokáže přihrát vzhled usedlé paničky i v nejranějším mládí. A naopak. Klíč ke svěžímu looku tedy tkví (v každém věku) nejen ve skvěle padnoucím střihu, ale i v dobře zvolené barvě. Obecně platí, že by se mělo postupně přecházet ke světlejším odstínům, u kterých není po krátkém čase tolik viditelný odrost.

  Navíc, tmavé barvy působí přísně a zdůrazňují vrásky v obličeji. Zestařují také veškeré tóny s kovovými odlesky. Pleť totiž postupně ztrácí přirozený béžovozlatý pigment, a proto je dobré jej suplovat ve vlasech.  A jak řešit vysoký podíl šedin? V žádném případě je nepřiznávat! Jemný melír v kombinaci s blond barvou ubere klidně pět až deset let...

  Naproti tomu u střihu převládá maximální přirozenost. Sestříhané vlasy zjemní vějířky okolo očí a ofina dokáže šikovně skrýt vrásky na čele. Souvisí s tím i styling, který by neměl být příliš dokonalý. Jednoduché účesy a volně vyčesané vlasy totiž omlazují. Takže žádné žehlení nebo přísné stahování, ale naopak něžné vlny, ležérně splývající kolem tváře.

  Článek připravil časopis Moje psychologie.

Autor: Martina Polachová
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy