Mikrotrend, který nás baví: Denim a uzel v pase

Džíny zvýrazňující pas jsou trendem už nějaký ten rok. Začalo to návratem vysokého pasu a postupně ovládly náš šatník i tolik vysmívané mom jeans. Trička a košile se začaly zastrkovat do kalhot a nejžhavějším doplňkem Instagramu se stal pásek od Gucci. Ale pokud ho ještě nemáte, nevadí. Na obzoru je totiž nový trend, díky kterému se bez něj obejdete. 

Nejde o žádnou revoluci v nošení džín, spíše o detail, který dodá outfitu šťávu. Džíny s denimovým páskem zavázaným na uzel nebo mašli působí žensky a přitom ležérně a na rozdíl od loňského hitu – perliček, výšivek a cvočků – i elegantně a dospěle. Oceníte ho, i pokud jste založením spíše módní minimalistka, protože další výrazné doplňky už nejsou třeba a klidně si vystačíte jen se základní kombinací džíny a bílé triko nebo košile.

Alternativou je pak pásek s dvojitou kovovou sponou, jehož konec necháte volně viset. Lehce evokuje osmdesátky a nosí se nejen na džínách, ale i na overalech nebo šatech. V obchodech to zatím tolik není znát, ale uvidíte, že nabídka se bude postupně rozšiřovat. Mezitím toho můžete využít a chopit se tohoto mikrotrendu jako jedna z prvních.

Podívejte se do fotogalerie, které kousky jsme pro vás našly v aktuálních kolekcích.