Krása na přehlídkách haute couture: 5 nesmrtelných trendů je zpět!

10. července 2017 • 06:00
 • Minulý týden se v Paříži odehrával fashion week módy haute couture  což bývá dech beroucí podívaná, ale na nošení to pro běžné smrtelnice není. Modelky však vedle krásných šatů prezentují i účesy a make-up. A právě ten prozradil, jaké trendy budou vládnout na podzim a v zimě 2017. 

  Při pohledu na fotografie ze zákulisí pařížských přehlídek haute couture je zjevné, že návrháři až na pár výjimek (Chanel, Maison Margiela) nechtěli s líčením příliš experimentovat a raději sázeli na nadčasovou klasiku. Vybrali jsme 5 trendů, které si okamžitě zamilujete (pokud už je nemilujete dávno).

 • Nahé líčení

  Designéři z módních domů Christian Dior nebo Proenza Schouler vsadili na přirozenou krásu. Make-up artisti modelkám jen sjednotili barvu pleti a lehce zmatnili lesklá místa, na líčka a spánky naopak použili rozjasňovače a krémové tvářenky. Na rty postačily jemné balzámy, na obočí kartáček a fixační gel.

  Christian Dior Christian Dior Autor: Profimedia.cz

 • Kouřové oči

  Jaký by to byl podzim bez kouřových odstínů? To si možná řekl návrhář Giorgio Armani, který pro svou kolekci haute couture Armani Privé nechal modelkám vystínovat víčka až k obočí. To zůstalo přirozené, stejně tak k dramatickým očím pak stačily „nahé“ rty.

  Armani Privé Armani Privé Autor: Profimedia.cz

 • Rudé rty

  Návrhář Giambattista Valli vsadil na dramatický look ve stylu španělské seňority. Modelky měly zvýrazněné obočí a dokonale vybarvené rudé rty. Vyslal tak jasný signál: Líčení, které si v posledních letech oblíbily snad všechny ženy z generace mileniálů, je stále žhavým trendem. 

  Giambattista Valli Giambattista Valli Autor: Profimedia.cz

 • Precizní linky

  Milujete kočičí linky? Pak vás potěšíme zprávou, že se opět vracejí. Alespoň to tak vypadalo na přehlídkách Ralph & Russo a Zuhair Murad, kde modelky připomínaly ikony 60. let. Vedle silně orámovaných očí v prvním případě dokonce nechyběla růžová perleťová rtěnka. Zkrátka ještě větší retro, než jsme doufali!

  Ralph & Russo Ralph & Russo Autor: Profimedia.cz

 • Zlaté odlesky

  Jemnější, a přitom slavnostnější verzí jsou zlaté nebo stříbrné linky, které měly modelky na přehlídce čínské návrhářky Guo Pei. Make-up artisti nejprve namalovali světlejší metalickou linku, kterou vedli až za vnější koutek, a poté ještě tenoučkou černou linku u kořínků řas, která modelkám „otevřela oči“. 

  Guo Pei Guo Pei Autor: Profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy