.

.

Jennifer Lopez

Asi mezi námi není ani jedna, která by nechtěla vypadat jako americká kráska Jennifer Lopez. Svoji postavu ale nemá zadarmo a pracuje na ní opravdu tvrdě každý den. Zpěvačka, která je matkou devítiletých dvojčat Maxe a Emme, již mnohokrát sdílela se světem, jak si udržuje svou skvostnou figuru. Pokusíme se tedy shrnout všechny její dietní i cvičební plány, které v průběhu let stačila vyzkoušet. 

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou J.Lo praktikuje, je pravidelnost. Téměř nikdy se jí nestává, že by vynechala trénink, což je podle ní klíčové.

„Někdy, když nemám přes den čas, tak cvičím hodně dlouho do noci a mám pocit, že to nezvládnu. Potom ale sama sobě řeknu, že musím, že je to přece jen hodina. Je to jen o vůli.“

Sama sebe porovnává s bojovníkem, který jde do ringu.

Přiznává, že někdy, když se opravdu necítí dobře, tak jí pomáhá právě cvičení. Sebere se a jde do tělocvičny. Když se vrátí domů, dá si dlouhou sprchu, obleče si krásný outfit, namaluje se, upraví si vlasy a cítí se mnohem lépe a sebevědoměji. Inspirujete se tímto rituálem?

Když se Jennifer někdo zeptá, jak docílit tak krásného těla, její odpověď většinou zní: „Musíte na sobě pracovat a také si musíte hlídat, co jíte – to je nejdůležitější.“

Sedmačtyřicetiletá zpěvačka se nesnaží být někým, kým není.

„Myslím, že pokud někdo chce mít hezkou postavu, chce být trochu drobnější nebo naopak trochu mohutnější než je normální, tak je to naprosto v pořádku – dokud je to zdravé.“

Přijímá se taková, jaká je. Cítí se sexy, mladistvě a občas i roztomile.

Jennifer navštěvuje posilovnu v doprovodu svého přítele Alexe, který je jí velkou oporou. Spolu s ním také drží striktní dietu, která je prý nejdůležitější při formování postavy.

„Potraviny, které jíme, jsou organické a promyšleně poskládané do jídelníčku. Správný poměr kvalitních bílkovin a jídla bohatého na živiny, které není nijak chemicky upravované.“

Zpěvačka je známá i tím, že nikdy nepije alkohol nebo kávu, a když je to možné, vyhýbá se i soli a cukru. Řekněme si to na rovinu, málokterá z nás by na sebe dokázala být tak tvrdá a odepřít si milovaný dortík a kávu se šlehačkou při posezení s kamarádkou.

Sice je na sebe tvrdá, ale moc dobře si uvědomuje, že musí být také trpělivá a nesmí na své tělo spěchat.

„Když jsem otěhotněla, pozorovala jsem, jak se zvětšuju, a v duchu jsem si říkala, že už nikdy nebudu taková jako dřív. Má stehna byla nesouměrná a měla jsem na nich přebytečný tuk. Když se dvojčata narodila, zůstalo mi třaslavé břicho, ale přesto jsem se naučila mít ho ráda.“ Potom přišel čas začít se vracet zpět do formy, což se zpěvačce povedlo zhruba po roce.

Jennifer je absolutně přesvědčená, že cvičení ji dělá šťastnou. Tanec byl vždy velkou částí jejího života. Rozpohybování těla s vědomím, že pro něj dělá něco dobrého, je její klíč ke štěstí.

„Když se necítím dobře, tancuju. Mám tanec v srdci.“