Svěží a zářivou pleť můžete mít i vy

Svěží a zářivou pleť můžete mít i vy Zdroj: Unsplash /Tamara Bellis

Jaro bez chybičky: 8 tipů, které rozzáří unavenou pleť

Je-li tělo zaneseno škodlivými látkami, velmi brzy se to projeví i na stavu pleti. Dostane nezdravý odstín, bude povadlá, podrážděná, častěji se na ní budou tvořit záněty a pupínky. Co s tím?

Zpravidla platí, že jakmile zlepšíte stravu, zlepší se i stav vaší pleti. Právě proto si tolik lidí oblíbilo jarní půst.

1. Důležité je, abyste před samotnou očistou vyřadila z jídelníčku tučná jídla, pečivo a sladkosti. Omezit se vyplatí také kávu, černý čaj a alkohol.

3. Podpořit efekt vám umožní drinky s antioxidačními účinky. Skvělá je zelená sladkovodní řasa chlorella, která zajišťuje, aby dobře fungoval imunitní systém, podporuje činnost štítné žlázy a chrání buňky před oxidačním stresem. Jistě jste už také slyšela o blahodárném vlivu mladého ječmene.

4. Nezapomínejte, že součástí očisty je také odpočinek a spánek. Měla byste se zklidnit, hodně a pravidelně spát, nestresovat se.

Jaro bez vrásek?

Pokožka je po zimě celkově citlivější a na dotek drsnější. Má také více jemných vrásek. Regeneraci výrazně podpoříte, pokud pleť zbavíte hrubší zrohovatělé vrstvy kůže, tedy odumřelých kožních buněk. Docílíte tak zjemnění a zlepšení stavu jemných vrásek. Pleť bude působit také celkově barevně jednotnější.

5. Ideálními pomocníky jsou přírodní scruby a peelingy, protože pleť zbytečně nezahlcují chemickými látkami.

Mě nadchla novinka značky Mark Scrub, která je určená přímo na obličej, a kromě kávy, jež na pleť působí jako výborný antioxidant, obsahuje také olej tea tree, takže pomůže i se záněty. Osvěžit pleť pomůže také želé na mytí obličeje s obsahem mořských řas Flopsy od Lush, rtům pomůže čokoládový scrub.

6. Pleť po zimě také potřebuje pořádnou dávku výživy. Krásně ji hydratují i zpevní přípravky s kyselinou hyaluronovou, energii a jas dodají vitaminy A, E a C v sérech, které zároveň působí i proti pigmentovým skvrnám.

7. Jednou týdně pak ještě aplikujte regenerační masku, ideálně hned po peelingu. Vyzkoušela jsem skvělou masku Aqua Mineral, která obsahuje látky z léčivého bahna Mrtvého moře, díky kterým pleť vyčistí, vypne i osvěží.

8. Pokud byste si chtěla dopřát ještě něco navíc, můžete zkusit například chemický peeling, laserové ošetření, mezoterapii kyselinou hyaluronovou či plazmaterapii.

Anebo se vydejte na kosmetické ošetření, které možná nemá tak markantní výsledky jako estetická dermatologie, ale zase je to zároveň i skvělý relax, což je, jak už jsme se zmiňovali, při detoxu také extrémně důležité.

Článek připravil časopis Dieta.

Doporučujeme

Načíst další články