Historie úpravy obočí – od tenkého po supersilné. Co bude trendy letos?

10. května 2017 • 16:00
 • Historie úpravy obočí – od tenkého po supersilné. Co bude trendy letos?

  Obočí se v posledních letech stalo jednou z nejdůležitějších partií ženského těla. Alespoň z hlediska kosmetiky. V roce 2014 náhle stouply prodeje tužek na obočí a eyebrow kitů o 52 %, což marketéři označili jako Cara Delevingne efekt (podle topmodelky s ikonickým obočím). Od té doby platí, že čím silnější, tím lepší. Ale nebylo tomu tak vždy...

  Nejen střihy šatů nebo vlasů se v průběhu desítek let výrazně proměňovaly. Také obočí, které teď hraje v kosmetice prim, mělo na počátku minulého století úplně jiný tvar a prošlo zajímavým vývojem. Podívejte se na stručnou historii jeho úpravy a zjistěte odpověď na otázku, jaké se bude nosit v blízké budoucnosti. Zůstane v kurzu Cara, anebo se omrzí a vrátíme se k tenčím liniím ve stylu Kate Moss? Anebo něco úplně nového?

  Cara Delevingne a Kate Moss v kampani Burberry Cara Delevingne a Kate Moss v kampani Burberry Autor: Profimedia.cz

 • Jednou z prvních žen, která prokazatelně udávala styl, co se týče tvaru obočí, byla ve dvacátých letech minulého století americká herečka Clara Bow – to její bylo v podstatě tužkou nakreslené a protažené až za vnější koutky očí. Trend tenkého obočí přetrvával i ve třicátých letech, jen si ho ženy kreslily do mnohem vyšších oblouků.3419088:gallery:true:true

 • Přirozenost přišla postupně až s léty čtyřicátými a padesátými – tehdy ještě na stříbrném plátně zářila Rita Hayworth s tenkými čárkami, ale nový trend už udávaly herečky jako Lauren Bacall nebo Marilyn Monroe.

  Lauren Bacall Lauren Bacall Autor: Profimedia.cz
 •  

  Ikonické obočí 50. a 60. let? Bezesporu se jím pyšnily Audrey Hepburn a Elizabeth Taylor. Nosily se tlusté oční linky a nánosy řasenky a celé šedesátky byly zkrátka o dramatickém pohledu. Naproti tomu sedmdesátky oslavovaly návrat k přirozenosti – obočí se zbytečně nevytrhávalo, ale ani příliš nezdůrazňovalo.

  Audrey Hepburn Audrey Hepburn Autor: profiedia.cz
 • V osmdesátých letech bylo v kurzu vyčesávání obočí kartáčky. A opět letěla spíše přirozenost. Když bylo třeba, výraz očím dodávaly modré stíny. Návrat k tenkému obočí přišel až v devadesátkách. Vzpomeňte třeba na modelku Kate Moss nebo herečku Drew Barrymore. Anebo na sebe, jak se v koupelně trápíte s pinzetou a nadto ještě uvažujete o piercingu.

  Kate Moss Kate Moss Autor: Profimedia.cz
 • Kolem roku 2000 se situace pozvolna mění. V kurzu je sice ještě zpěvačka Christina Aguilera se svými pečlivě vykreslenými oblouky, na módní scénu se už ale dostává topmodelka Natalia Vodianová a její příběh s obočím – babička jí zakázala ho vytrhávat a ona na něm pak postavila kariéru.

  Natalia Vodianová Natalia Vodianová Autor: Profimedia.cz
 • Trend silného obočí kolem roku 2010 definitivně stvrzuje Cara Delevingne. Kdo takové nemá, chce si ho dokreslit. Instagram obecně posiluje trend pečlivého a dokonalého make-upu a obočí v tomto směru jasně vede. Mezi základní kosmetickou výbavu patří nejen tužka na obočí, ale i kartáček a fixační gel, vznikají brow bary, rozvíjí se micro-blading.

  Cara Delevingne Cara Delevingne Autor: Profimedia.cz
 • A dnes? Čeká nás opět návrat k tenkým čárkám nebo aspoň k jemnějším obloukům? Zatím to tak nevypadá. Poslední trendy si zkoušejí s obočím víc pohrát. Naposledy rozvířil lifestylové magazíny trend obočí ve stylu pírek nebo "na ještěra". Je tedy jisté, že výrazné obočí nás jen tak bavit nepřestane. Ostatně, fandí mu i historie, kde husté a přirozené obočí nad tenkým a dokresleným jasně vede.

  3418950:gallery:true:true3418949:gallery:true:true

  Jak se měnil tvar ženského obočí v průběhu posledních sta let? Podívejte se na video.
  Jak si upravovaly obočí naše babičky a jaké frčí dnes? VIDEO youtube.com_Allure/BPŽ

Autor:Ženy.cz
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy