Dokonalá řasenka: Víte, proč ji nikomu nepůjčovat?

19. června 2017 • 06:00
 • I ženy, které si nepotrpí na líčidla, se většinou neobejdou bez řasenky. Ať už vám vyhovuje řasenka za pár korun nebo za několik stovek, musíte s ní umět zacházet, aby vám vydržela co nejdéle. Prozradíme vám několik tajemství dokonalé řasenky. 

 • Neinspirujte se

  Při výběru nové řasenky se příliš neohlížejte na to, jestli si ji vaše kamarádka nemůže vynachválit, nebo jí naopak vůbec nevyhovuje. Každá z nás je unikátní, což znamená, že máme také každá úplně jinou délku, hustotu a kvalitu řas. Co někomu vytvoří dokonalé vějířky jako z reklamy, může vám řasy slepit. 

  ... ... Autor: istock.com
 • Vydrží maximálně půl roku

  Stejně jako u jiných kosmetických produktů i u řasenky byste měla dodržovat její expiraci po otevření. Na každém výrobku najdete na obalu malý obrázek krému, na kterém je uvedené, kolik měsíců od jeho otevření můžete produkt používat. U řasenky je to vždy 6 měsíců! Až tedy uplyne půl rok, nemilosrdně ji vyhoďte. Používáním po dané spotřební lhůtě totiž riskujete oční infekci! Pravidelným používáním se na štěteček i dovnitř řasenky dostávají nebezpečné bakterie. Aby vám u vyhazování řasenky, kterou jste nestihla spotřebovat, bylo méně smutno, využijte alespoň štěteček. Ten pečlivě umyjte a máte skvělý kartáček na obočí i pročesávání řas.  

  ... ... Autor: istock.com
 • Zbytečně nepumpujte

  Schválně se při líčení zamyslete nad tím, jestli máte tendenci s řasenkou několikrát za sebou zapumpovat. Tuto chybu dělá většina z nás ve snaze dostat na štěteček co nejvíce barvy. Jenže akorát dovnitř necháváte proudit více vzduchu, kvůli kterému řasenka brzy vysychá. Takže znovu a lépe! Štěteček vytahujte pomalým krouživým pohybem a přebytečnou barvu nezapomeňte jemně otřít o vršek řasenky. 

  ... ... Autor: istock.com
 • Nepůjčujte ji

  Ani v nouzi nejvyšší byste neměla svou řasenku nikomu půjčovat a stejně tak byste vy neměla používat něčí cizí. Každá z nás má totiž na řasách bakterie, které přímo nám nevadí, ale někomu jinému by mohly způsobit pořádnou neplechu v podobě oční infekce. Co se týče kosmetiky, především řasenky, musíte se naučit být tak trochu sobecká. Vaše oči vám za to poděkují!

  ... ... Autor: istock.com

  Podívejte se na testování kosmetických novinek, kde je také řasenka: 

  10. díl redakčního testování kosmetiky VIDEO Igor Hellebrandt

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy