Dokonalá řasenka: Víte, proč ji nikomu nepůjčovat?

19. června 2017
 • I ženy, které si nepotrpí na líčidla, se většinou neobejdou bez řasenky. Ať už vám vyhovuje řasenka za pár korun nebo za několik stovek, musíte s ní umět zacházet, aby vám vydržela co nejdéle. Prozradíme vám několik tajemství dokonalé řasenky. 

 • Neinspirujte se

  Při výběru nové řasenky se příliš neohlížejte na to, jestli si ji vaše kamarádka nemůže vynachválit, nebo jí naopak vůbec nevyhovuje. Každá z nás je unikátní, což znamená, že máme také každá úplně jinou délku, hustotu a kvalitu řas. Co někomu vytvoří dokonalé vějířky jako z reklamy, může vám řasy slepit. 

  ...Autor: istock.com
 • Vydrží maximálně půl roku

  Stejně jako u jiných kosmetických produktů i u řasenky byste měla dodržovat její expiraci po otevření. Na každém výrobku najdete na obalu malý obrázek krému, na kterém je uvedené, kolik měsíců od jeho otevření můžete produkt používat. U řasenky je to vždy 6 měsíců! Až tedy uplyne půl rok, nemilosrdně ji vyhoďte. Používáním po dané spotřební lhůtě totiž riskujete oční infekci! Pravidelným používáním se na štěteček i dovnitř řasenky dostávají nebezpečné bakterie. Aby vám u vyhazování řasenky, kterou jste nestihla spotřebovat, bylo méně smutno, využijte alespoň štěteček. Ten pečlivě umyjte a máte skvělý kartáček na obočí i pročesávání řas.  

  ...Autor: istock.com
 • Zbytečně nepumpujte

  Schválně se při líčení zamyslete nad tím, jestli máte tendenci s řasenkou několikrát za sebou zapumpovat. Tuto chybu dělá většina z nás ve snaze dostat na štěteček co nejvíce barvy. Jenže akorát dovnitř necháváte proudit více vzduchu, kvůli kterému řasenka brzy vysychá. Takže znovu a lépe! Štěteček vytahujte pomalým krouživým pohybem a přebytečnou barvu nezapomeňte jemně otřít o vršek řasenky. 

  ...Autor: istock.com
 • Nepůjčujte ji

  Ani v nouzi nejvyšší byste neměla svou řasenku nikomu půjčovat a stejně tak byste vy neměla používat něčí cizí. Každá z nás má totiž na řasách bakterie, které přímo nám nevadí, ale někomu jinému by mohly způsobit pořádnou neplechu v podobě oční infekce. Co se týče kosmetiky, především řasenky, musíte se naučit být tak trochu sobecká. Vaše oči vám za to poděkují!

  ...Autor: istock.com

  Podívejte se na testování kosmetických novinek, kde je také řasenka: 

  1080p 720p 480p 360p 240p
  <p>Ztrácíte se v novinkách, které na nás chrlí kosmetický průmysl? Nemusíte zkoušet všecny, my je vyzkoušíme za vás! Co jste testovaly tentokrát? Prodlužující řasenku, krém na ruce a nehty, primer, lak na vlasy a tvářenku.</p> <div style="position: fixed; left: -99999px; top: -99999px;">trácíte se v novinkách, které na nás chrlí kosmetický průmysl? Nemusíte zkoušet všechny, my je vyzkoušíme za vás! Co jsme testovaly tentokrát? Oční stíny, rtěnku, opalovací krém s make-upem v jednom, bronzer a krém na citlivou pokožku.<br /> <br /><br />Více na <a href="http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-krasa/386993/vyzkouseno-pred-kamerou-jak-vypadaji-cervene-ocni-stiny-v-realu.html?utm_source=prozeny.blesk.cz&amp;utm_medium=copy">http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-krasa/386993/vyzkouseno-pred-kamerou-jak-vypadaji-cervene-ocni-stiny-v-realu.html?utm_source=prozeny.blesk.cz&amp;utm_medium=copy</a> <div>trácíte se v novinkách, které na nás chrlí kosmetický průmysl? Nemusíte zkoušet všechny, my je vyzkoušíme za vás! Co jsme testovaly tentokrát? Oční stíny, rtěnku, opalovací krém s make-upem v jednom, bronzer a krém na citlivou pokožku.<br /> <br /><br />Více na <a href="http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-krasa/386993/vyzkouseno-pred-kamerou-jak-vypadaji-cervene-ocni-stiny-v-realu.html?utm_source=prozeny.blesk.cz&amp;utm_medium=copy">http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-krasa/386993/vyzkouseno-pred-kamerou-jak-vypadaji-cervene-ocni-stiny-v-realu.html?utm_source=prozeny.blesk.cz&amp;utm_medium=copy</a></div> </div>
  10. díl redakčního testování kosmetiky

Jdi na homepageZpět na začátek
Další příběhy

Horoskopy