Dnes startuje Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Na co se můžete těšit? | Ženy.cz
 


Dnes startuje Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Na co se můžete těšit?

1. září 2017 • 12:00
Dnes startuje Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Na co se můžete těšit?
Prague Fashion Week 2017 • Foto: Prague Fashion Week

Největší módní událost, pražský módní týden, je tu! Začíná dnes, potrvá do 9. září a během následujících dnů nám představí kolekce nejlepších českých návrhářů pro jaro a léto 2018. Na co konkrétně se těšíme nejvíc? Tady jsou naše tipy (nejen) na víkend. 

-->

Zahajovací večírek

Dnes sice MBPFW odstartuje, ale přehlídky se konají až od zítra. Pátek patří velké party, konkrétně Pařížské shopping night. Pro tuto příležitost se Pařížská ulice promění v promenádu plnou cool DJ hudby, celebrit, shopaholiků a módních influencerů a luxusní butiky napěchované novými kolekcemi nechají své brány otevřené až do 22 hodin. A které konkrétně to jsou? Jejich seznam i další informace najdete zde. A pokud zahajovací party z různých důvodů vynecháte, nevadí. Zítra vám zprostředkujeme její atmosféru na videu.

Přehlídky

Následující čtyři dny budou patřit českým a slovenským návrhářům. V sobotu se představí s novou kolekcí na například Miro Sabo a také Michael Kováčik, který slibuje: „Střihy tentokrát nebudou přiléhavé, ale volné. Inspirovaly mne ženy, které nemají míry modelek, a přesto chtějí zaujmout a cítit se sebevědomě.“ V neděli se těšíme na tvorbu trojice návrhářek Zdeňka Imreczeová, Petra Ptáčková a Zuzana Kubíčková, která svou přehlídku bude streamovat na Youtube.

O nic méně zajímavé budou i kolekce mladých talentovaných návrhářů, jako jsou Zoltán Tóth, Adam Kost nebo dvojice návrhářek tvořících pod názvem Alter Era.

V pondělí a v úterý budou highlightem MBPFW přehlídky značek Odivi, La Formela a návrháře Lukáše Macháčka. Kompletní program a lokace přehlídek najdete zde

Doprovodné akce

Součástí MBPFW jsou také zajímavé akce, které se konají i v průběhu celého následujícího týdne. My se asi nejvíc těšíme na představení kolekce Karl Lagerfeld x Vans, novou knihu Jakuba Ferance Because of Fashion, která bude mít křest 7. září ve Freshlabels, nebo výstavu o historii tenisek Behind the Scenes by adidas Originals. Podrobné informace najdete zde

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se koná dvakrát ročně. Připomeňte si aktuální kolekce, které představil na jaře.
Pražský týden módy: Polonahý model na podpatkách a múza Vignerová! VIDEO Adam Balažovič/BPŽ

Autor: redakce Ženy.cz
Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy