Co čeká vaše tělo, vlasy a pleť po padesátce?

22. září 2017
Co čeká vaše tělo, vlasy a pleť po padesátce?
• Foto: Getty Images

Během menopauzy se naše tělo mění, což je bohužel nevyhnutelný fakt. Postava, vlasy, pokožka, zkrátka celkový vzhled vypadá jinak, a zdá se, že se celý proces stárnutí náhle zrychlil. Jaký to má dopad na celkovou tělesnou kondici a vzhled?

Proč začnete přibírat na váze?

Estrogeny řídí v těle distribuci tuků a při jejich poklesu tuto roli přebírají androgeny (mužské hormony), které však podporují ukládání tuku v horní polovině těla. Během menopauzy proto přibere většina žen právě v oblastech břicha a kolem pasu a méně pak na bocích a stehnech.

S věkem dochází zároveň ke ztrátě svalové hmoty a menopauza tento jev urychluje. Méně svalů znamená pomalejší metabolismus a tedy méně spálených kalorií. Pokud tedy nedojde k navýšení pohybových aktivit a úpravě jídelníčku, dojde ke zvýšení tělesné hmotnosti.

Autor: Getty Images

Co se děje s vlasy, když stárnou?

Stav vlasů závisí na genetických a individuálních faktorech. Ztráta síly vlasů během procesu stárnutí je zcela běžný jev. Ovšem, když vlasy začnou nadměrně vypadávat, je třeba zakročit.

Nejde o nevyhnutelnou záležitost – výpadku vlasů lze předejít. Můžete zvolit kúru proti vypadávání vlasů a šampon, který má za cíl vlasy posílit a ukotvit je pevněji ve vlasovém kořínku. Dále lze do jídelníčku zařadit více železa, biotinu („vitamin pro růst vlasů“), omega mastných kyselin a byliny typu ženšenu, levandule nebo rozmarýnu.

Tenčí pleť bez jasu

V tomto období si také nelze nevšimnout křehké a tenké pokožky, které chybí živiny. Během menopauzy je také důležité přizpůsobit svou kosmetickou rutinu péče o pleť jejím specifickým potřebám. Je třeba zmírnit její suchost, podpořit pevnost, elasticitu a obnovit jas. To vše umí například péče Neovadiol od Vichy, která byla vyvinuta, aby splňovala všechny potřeby žen během každé fáze menopauzy.

Jdi na homepage Zpět na začátek
1080p 720p 360p
Další příběhy

Horoskopy