..

.. Zdroj: Shutterstock

Chemie nebo rostlinná, která kosmetika je účinnější?

Schválně si spočítejte, kolik různých kosmetických přípravků ráno použijete, než odejdete z domu. Dospělý člověk jich za den napočítá kolem 15. Pokud každý z nich obsahuje nějaké to množství chemie, dostane váš organismus a pleť pěkně zabrat. Jaké přípravky tedy zvolit, aniž byste se musela vzdát svých oblíbených procedur?

Čeho je moc…

Ano, všichni se musíme mýt a starat se o svou tělesnou schránku, ale podívejte se na svou kosmetickou poličku. Když si dáte dohromady všechny ty čistící tonika, krémy, šampony, sprchové gely, laky na vlasy, tužidla, deodoranty, odlakovače, parfémy nebo dekorativní kosmetiku, je toho opravdu požehnaně. Řada z nich obsahuje množství škodlivých látek, které pronikají do vašeho těla a pokožku naopak oslabují. Dráždí a stimulují ochranné mechanismy v těle a způsobují tak alergie a stres. Některé z těchto látek mají dokonce vliv na hormonální systém nebo mohou poškodit ledviny či játra.

Jde to i jinak

Opravdu všechny zkrášlovadla potřebujete? Každý den a v takovém množství? Pokud si stále myslíte, že se bez těchto přípravků neobejdete, zvolte výrobky, které jsou na rostlinné a přírodní bázi. Výběr je naštěstí široký a většina je i příjemně cenově dostupných, takže nezruinují vaší pleť ani peněženku.

..
.. | Zdroj: Yves Rocher

Další možnou alternativou je vyzkoušet novinky v podobě koncentrátů. Třeba šamponů a sprchových gelů. Ty jsou stále více oblíbené mezi celebritami po celém světě a nyní s nimi konečně i k nám přichází francouzská značka Yves Rocher. Na jedno umytí vám bohatě vystačí pouze jedna kapka a účinek je stejný jako u běžného sprchového gelu. Jsou rostlinného původu, mají biologicky odbouratelné složení a 100% recyklovatelný flakon.S jeho rozložením si tedy příroda poradí hravě sama!

..
.. | Zdroj: Yves Rocher

I love my planet

Navíc, za každý zakoupený produkt Yves Rocher s logem I love my planet bude vysazen jeden strom. Tento celosvětový projekt má už první vysazené stromy i tady u nás. Do tří let bude v českých lesích díky celosvětové iniciativě Yves Rocher vysázeno celkem 200 000 stromů. Přes 2000 jich přitom za jeden den už zasadili zaměstnanci českého zastoupení značky se zeleným logem vlastníma rukama. Úspěšně tak zakončili první ročník druhého cyklu projektu Sázejme pro planetu v Česku.

..
.. | Zdroj: Yves Rocher

Náš tip: Zkuste používat alespoň týden úplné kosmetické minimum. Uvidíte, jak se vaší pleti i vám neskutečně uleví.