Česká návrhářská dvojice CHATTY získala prestižní ocenění Vogue!

12. září 2017 • 06:00
Přehlídka Chatty jaro/léto 2018 v Kyjevě • Foto: Facebook Chatty

Návrhářský tandem CHATTY získal prestižní ocenění Design IT Contest, který každou sezónu uděluje Fashion Scout v rámci Mercedes Benz Fashion Days v ukrajinském Kyjevě. Česká značka získala hned dvě ocenění od VOGUE Italia a VOGUE Ukraine za kolekci pro nadcházející podzimní a zimní sezónu. 

Máme velkou radost a ocenění si velmi vážíme. Je pro nás důležité vědět, že si zahraniční média všímají naší práce, o to víc nás těší právě ocenění od VOGUE Italia a VOGUE Ukraine. Mercedes Benz Fashion Days v Kyjevě pro nás byly novou a zajímavou zkušeností a doufáme, že nám pomůžou v naší další cestě do zahraničí,“ říká návrhářské duo Anna Tušková a Radka Sirková, jejichž kolekce inspirovaná bolivijským hnutím Flying Cholitas bude k prodeji online a k vidění v showroomu v Haštalské ulici už na konci září. 

Autor: mbpfw.com

CHATTY zároveň představily kolekci KIDS pro jaro a léto 2018, která je inspirovaná lifestylem a hudební scénou 21. století. Návrhářky tentokrát vybraly signifikantní prvky v oblékání světoznámých kapel ze začátku 21. století – klasické teplákové soupravy se třemi pruhy, větrovky bratří Gallagherů nebo denim Lauryn Hill, kterým vdechly nové fazóny a materiály. Z těchto ikonických kusů, které jim připomínají tehdejší nekončící svobodu, vytvořily kolekci stírající streetwear a hi-end módu. Nic však není příliš sporty, elegantní nebo nudné.

Kolekce Spring/Summer 2018 Kolekce Spring/Summer 2018 Autor: Konstantin Chernichkin

Stejně jako v předchozích řadách se i tentokrát stal hlavním vyjadřovacím nástrojem denim. Nejtypičtějším denimovým kusům – bundě, džínům a sukni se autorky pokusily vtisknout nový rozměr – jednotlivé fazóny zůstávají povědomé, přitom jsou tak jiné. Sportovní žerzejové bundy vznikly znovu – tentokrát jsou ze lnu nebo viskózy, teplákům z těžkého bavlněného buklé nechybí klasické řemeslné zpracování, košile doplňuje těžký satén v army zelené.

O značce

CHATTY založily Radka Sirková a Anna Tušková v roce 2005. Jejich přístup k navrhování nabízí moderní interpretaci mužství a ženskosti dosaženou provokativními siluetami a mícháním prvků obvykle přisuzovaných pánské módě. Kolekce definuje autorský design a pozornost k detailům se silným důrazem na řemeslo a eklektické využití materiálů. V jejich práci je jasně patrná vášeň k denimu a když popisují svůj styl, často používají slova jako nadsázka, hravost a objem.

Návrhářské duo Chatty Návrhářské duo Chatty Autor: mbpfw.com

Podívejte se, jak vypadala přehlídka pro jaro a léto 2017: 
Přehlídku Chatty ovládly denim a ležérnost! Jak se vám líbí? VIDEO Adam Balažovič

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy