Celebrity zkouší růžové vlasy. Je to trend i pro vás?

Neuplyne snad týden, aby topmodelka Cara Delevingne nepřekvapila novými vlasy. Ačkoli je má téměř na ježka, stále dokazuje, že i s tímto střihem se dá kouzlit. Naposledy vyzkoušela růžovou barvu, a zařadila se tak po bok celebrit, které neodolaly žhavému pastelovému trendu. 

Dávno neplatí, že růžové vlasy nosí mezi slavnými dámami jenom zpěvačka Pink. Ta si naopak dává od této výrazné barvy pauzu a přenechává ji jiným. Jednou z posledních, které zatím podlehly, je topmodelka Cara Delevingne, která v současné době cestuje po světových premiérách svého filmu Valerian a město tisíce planet a při každé z nich se snaží zaujmout novým lookem. Je tak zcela jisté, že i její růžové pramínky brzy vystřídá něco jiného.

Ale právě proto se také růžový trend tak šíří. Barva se totiž rychle vymývá (stačí na to pět umytí), a tak se hodí i pro krátkodobý rozmar (třeba na nějaký večírek). Pokud byste si chtěla udržet růžovou barvu déle, počítejte s barvením nejméně jednou měsíčně, ale spíše častěji. Blondýnky to s trendem pastelových barev mají jednodušší, lépe na nich vyniknou i jednotlivé pramínky nebo narůžovělý odstín blond. Brunetky musejí počítat se zesvětlováním, aby měla jejich paráda smysl. A tím pádem musí vůbec promyslet předem, jestli to barvení vůbec smysl má.

Jestli vás tento trend láká, podívejte se do galerie na inspiraci. Slavných žen, které v poslední době koketovaly s růžovou, je celá řada.

Jak pečovat o barvené vlasy, aby odstín co nejdéle vydržel? Podívejte se na video.