Čeká vás halloweenská party? Inspirujte se outfity a looky z přehlídek

Halloween – svátek, který sice nepatří mezi ty "naše", ale zato patří mezi ty nejzábavnější. Obzvlášť pokud milujete různé převleky. Čím se inspirovat letos? Pokud chcete být originální, ale zároveň vypadat dospěle, můžete se inspirovat třeba současnou módou. 

Návrháři, kteří svou tvorbu prezentovali na přehlídkách v rámci fashion weeků, nám poskytli nejen přehršel inspirace, co nosit příští rok. Nápady těch avantgardnějších se dají klidně využít i jako inspirace na Halloween. Bude to chtít jen nůžky, pár kousků starého oblečení, popřípadě umělé květiny a velkou červenou mašli. A samozřejmě šikovné ruce.

Pokud se na tvoření vlastního kostýmu necítíte, můžete se inspirovat přehlídkovým make-upem. Nevadí, pokud neumíte precizní linky, ty v tomto případě nejsou potřeba. Naopak, nebojte se na tužku přitlačit a vytvořit si ten správně trhlý nebo znepokojivý výraz. Podobné divy dokáže i rozmazaná rtěnka.

Inspirace č. 1: Sexy čarodějka

Přehlídka značky Ashish na londýnském fashion weeku, která celá evokovala spíše nadcházející Halloween než jaro, vyslala na molo modelky v topech a mikinách s nápisy Witch, popřípadě Good Mourning. Flitry, černá, průsvitné materiály, zavinovací sukně i pouzdrová mini – pokud doma najdete podobné kousky, máte v podstatě kostým hotový.

Ashish jaro/léto 2018

Oči zvýrazněte černými kouřovými stíny s důrazem na vnitřní koutek oka a tlustou černou linkou podmalujte spodní víčko.

Ashish jaro/léto 2018

Inspirace č. 2: Chytrá horákyně

Máte-li doma starý černý klobouk, který nenosíte, můžete ho rozstřihnout napůl a přetvořit ve stylu návrháře Yohji Yamamota (budete k tomu potřebovat širokou gumovou pásku, kterou přišijete zevnitř).

Yohji Yamamoto jaro/léto 2018

V podobném duchu si můžete vytvořit i make-up, stačí černou tužkou orámovat jen polovinu pusy.

Yohji Yamamoto jaro/léto 2018

Inspirace č. 3: Děsivá panenka

Look evokující panenku, které někdo ublížil a ona teď za to chodí strašit, představila návrhářka Vivienne Westwood. Základem jsou cudné oversize šaty...

Vivienne Westwood jaro/léto 2018

... a holčičí copánky. Děsivý kontrast dodávají slepené pramínky vlasů v obličeji a červená rozmazaná rtěnka, která z dálky připomíná krev.

Vivienne Westwood jaro/léto 2018

Inspirace č. 4: Květinový pugét

Byl to vrchol přehlídky Moschino. Gigi Hadid, Kaia Gerber a další modelky vyšly na molo převlečené za květiny či přímo za pugét. Stačí k tomu vícero umělých květů na dlouhém stonku, velká mašle a hedvábná látka, do které se zabalíte (ale klidně postačí i hnědý balicí papír).

Moschino jaro/léto 2018

Inspirace č. 5: Mumie

Co k tomu dodat? Pokud máte kuráž a smysl pro humor, můžete se klidně přestrojit za mumii ve stylu Ricka Owense. Budete k tomu potřebovat pár bílých polštářů a bílou strečovou síťovinu s velkými oky (možná poslouží i natahovací prostěradlo, do kterého vystříháte kola?).

Více inspirace najdete ve fotogalerii.