Bílé boty: Trend, který milují supermodelky, New York i Londýn

Bílé boty v různých podobách v posledních dvou týdnech doslova zaplavily ulice New Yorku a Londýna. Odkud se tento trend vzal a proč byste o něm měla aspoň uvažovat? 

Je známo, že na fashion week se každý snaží obléknout co nejoriginálněji a nejvýrazněji tento tlak pociťují ženy v metropolích jako New York nebo Londýn. O to překvapivější bylo, že tentokrát dobrá polovina módních blogerek a redaktorek vsadila na stejný módní doplněk – bílé boty. Odkud se tento trend vzal?

Street style na londýnském fashion weeku

Začalo to klasickými bílými teniskami, které si během posledních pěti let prorazily cestu snad do všech botníků a ke všem outfitům. V minulém roce ale někteří módní návrháři rozhodli, že bílá je nová černá, a představili ve svých kolekcích i bílé kotníkové boty či kozačky. Tedy obuv, která na svůj velký comeback čekala od šedesátých let, kdy frčely takzvané go-go kozačky.

Trend bílých bot loni na podzim oživily přehlídky módních domů jako Balenciaga, Gucci nebo návrháře Marca Jacobse a odtud už byl jen krůček k tomu, aby se ho ujaly známé trendsetterky z řad supermodelek.

Bílé boty mají bezesporu stejnou výhodu jako černé – hodí se takřka ke všemu. Na rozdíl od nich však dokážou outfit skutečně oživit, jelikož nepůsobí vágně a skrývají jistou nadsázku. Nosí se jak kotníkové, tak i vysoké kozačky nebo muletky či střídmě vykrojené lodičky. A ohromným hitem jsou samozřejmě ponožkové boty, které můžete mít dokonce i se sportovním lemem, pokud si na něj troufáte.

Street style na londýnském fashion weeku

Podívejte se do fotogalerie, kde můžete sehnat trendy bílé boty.