Bezpečné opalování? Ano, je to možné!

Bezpečné opalování? Ano, je to možné! Zdroj: PNM International

Bezpečné opalování? Ano, je to možné!

Meteorologové předpovídají teplý podzim. A slunečný. Opalovací krémy proto ještě nezahazujte. Naopak!

Sluníčko pomáhá i škodí. Bez slunce by nebyl život. Stejně tak ho však dokáže i vzít. Rakovina kůže není něco minoritního. Čísla Světové zdravotnické organizace mluví jasně: tento druh rakoviny tvoří 25 % ze všech typů a na vůbec nejčastější nádor, maligní melanom, umírá ročně 48 tisíc lidí. Přitom stačí málo. Dobře se před slunečními paprsky chránit. Ideálně komplexně. Oděvem, pokrývkou hlavy, slunečními brýlemi a kvalitními opalovacími prostředky.

Opalování je stále in

Kosmetický průmysl je po obchodu se zbraněmi druhým nejvýnosnějším. Ten sluneční, respektive antisluneční do něj velkou měrou přispívá. Většina z nás touží po opálené kůži, která je v našich zeměpisných šířkách stále symbolem zdraví a znakem jakéhosi blahobytu, ale zároveň se nechce vystavit riziku onemocnění rakovinou kůže. Opalování je zkrátka stále in, byť před ním dermatologové varují.

Bezpečné opalování neexistuje

Jedno je jasné. Termín zdravé opalování neexistuje. Bezpečné, nebo alespoň bezpečnější, už ale ano. Je třeba si však uvědomit, že každé opalování s sebou nese svá rizika. Stejně jako většina lidských činností. Aneb, jak prohlásil jeden známý lékař: „Každý život je nezdravý. Proto také končí smrtí.“ Správnou péčí jej ovšem můžeme prodloužit. Opalovací kosmetika v tomto smyslu stojí v jejím čele.

Zmírněte negativní dopady slunění na kůži

Úkolem kvalitních opalovacích přípravků je následky slunění zmírnit, ideálně minimalizovat. Zdaleka totiž nejde jen o škodlivé UV způsobující celou škálu potíží od předčasného stárnutí pleti, přes oslabení imunitního systému až po zmíněnou rakovinu. Stále větší procento populace sužuje například i alergie na slunce.

Naučte se orientovat na trhu

Kvalitní kosmetika od všech zmíněných potíží naštěstí dokáže pomoci. Jde ale o to „oddělit zrno od plev“, tedy umět se orientovat na trhu a používat přípravky té nejvyšší kvality. Ne všechny přípravky jsou samozřejmě stejné, míněno stejně kvalitní a ne vždy platí, že čím dražší přípravek si pořídíte, o to lepší ochranu své kůži dopřejete, jak ostatně prokázala řada nezávislých testů.

Značka zárukou kvality

Jak v záplavě přípravků poznat skutečně kvalitní opalovací krémy? Jedním z vodítek jsou právě jejich nezávislé testy. Vždy si ale zjistěte, kdo za nimi stojí, tedy kdo je zafinancoval. Mnohdy se totiž jedná o jejich výrobce. Zárukou kvality bývají i renomovaní prodejci, jako je například notino.cz, kteří si svou image postavili právě na kvalitě nabízených produktů. Zárukou kvality ovšem bývají i renomované značky, které si svou pověst vybudovaly právě na základě té nejvyšší kvality. A díky finančnímu zázemí jsou schopny investovat do nových technologií.

Není toho zrovna málo, že? Tak hodně slunečních dní bez alergie a spálené kůže! A pozor, opalovací přípravek používejte, i když pominou tropické teploty. Sluníčko totiž pálí i přes zataženou oblohu!

Doporučujeme

Načíst další články