Až 8 týdnů bez chloupků? Vyzkoušejte Philips Lumea

Kdybyste žila ve starém Egyptě, musela byste si před odstraňováním chloupků napřed najít vhodně tvarovanou mušli. Případně byste si musela olepit tělo cukrovou pastou. A kdybyste žila v dobách královny Alžběty první, pravděpodobně byste si po jejím vzoru zvětšovala čelo amoniakem. Dnes se naštěstí můžete zbavit chloupků mnohem snáze, bezpečně a bezbolestně. Například díky IPL.

Břitva z bronzu a pinzeta z mušle Chloupky kdekoliv na těle byly pro Kleopatru a její vrstevnice, a dokonce i vrstevníky, něčím naprosto nepřijatelným. Hladká pokožka představovala pro staré Egypťany symbol čistoty a urozenosti, takže si vytvářeli různé cukrové nebo voskové depilační pasty. Populární byly i břitvy z bronzu nebo mědi, případně pinzety vyrobené z mušlí. Také urození staří Římané a Římanky rádi vystavovali nohy a další části těla v tunikách a k hladké pokožce si dopomáhali pomocí pazourků, pinzet nebo vosků z pryskyřice. Některé metody byly poměrně krvavou a bolestivou záležitostí, módní diktát byl ovšem neúprosný.

Obklady z amoniaku Středověká ikona, královna Alžběta první, zavedla další podivný trend: vyholovala si obočí a vlasy těsně nad čelem, protože tak prý vypadala ještě vznešeněji. Její poddané ji brzy následovaly a na pomoc si přivzaly obklady z amoniaku a octu. Jak se na to tvářila jejich pokožka, už historické prameny raději neuvádí. Pak přišlo sedmnácté století a s ním baroko se svými napudrovanými tvářemi a parukami. Aby ženám dobře padly, musely si hlavu oholit celou.

Žiletka kvůli nylonkám V polovině devatenáctého století přišel na svět první depilační krém. Počátek dvacátého století se nese ve znamení depilačních prášků, a šikovně umístěný inzerát v Harper´s Bazaaru z roku 1915 se ženou s depilovaným podpažím byl jen dalším krokem k tomu, aby evropské a americké ženy začaly chloupky shazovat hromadně. V roce 1922 se poprvé objevuje dámská žiletka, ve čtyřicátých letech pak první dámský elektrický holicí strojek. Chudá poválečná léta a trend módních nylonek, na které ovšem většina žen neměla peníze, způsobily, že si dámy začaly holit nohy a nanášely na ně speciální krémy. Vysněné nylonky to sice nebyly, ale zdálky se tak alespoň tvářily.

IPL V roce 1997 mohly návštěvnice kosmetických salonů poprvé vyzkoušet zázračné světlo, které zahřívá kořínky chloupků a způsobuje, že chloupky samy vypadnou. Philips se rozhodl, že ženám umožní IPL ošetření i doma, a věnoval proto čtrnáct let výzkumu, vývoji a testování, až nakonec vznikla Lumea, která v sobě snoubí jednoduchost, bezpečnost a vysokou účinnost. Při pravidelném používání jednou za dva týdny zbaví svou uživatelku až 92 % chloupků již po třech ošetřeních. Úplně bezbolestně, rychle a na dlouho, navíc v pohodlí domova a bez nutnosti si cokoliv dokupovat.

Lumea jako důkaz Philips Lumea používá už více než 1,5 milionů žen v celé Evropě a jejich počet stále roste. Nová Philips Lumea je superrychlá, takže s ní obě lýtka ošetříte během 8,5 minut. Po prvních čtyřech ošetřeních v dvoutýdenním intervalu si můžete užívat hedvábně hladké pokožky bez chloupků až osm týdnů. Můžete si také stáhnout Lumea aplikaci pro chytré telefony, která vás ošetřením provede krok za krokem. Philips navíc svému produktu tak důvěřuje, že na něj až do konce června poskytuje 90denní záruku vrácení peněz.

Více na www.philips.cz/lumea nebo na následujícím videu.