Podprsenky

Podprsenky Zdroj: istock.com

5 mýtů o podprsenkách, kterým bychom neměly věřit!

Znáte fámy, které kolují o podprsenkách? Možná jste si kvůli nim někdy koupila úplně špatné spodní prádlo. Poradíme vám, čemu rozhodně nevěřit.

Podprsenková revoluce vrcholí Již tento víkend od 9. do 11. června budete mít možnost nakoupit spodní prádlo se slevou až 25 %. K nákupu navíc dostanete dárek od značky Dermacol z řady Enja Body Love Program v hodnotě 269 Kč.

http://img.blesk.cz/ras-cz/1-origin-3472451.pdf
http://img.blesk.cz/ras-cz/1-origin-3472451.pdf | Zdroj: BPŽ

Pokračování 2 / 6

Mýtus: Obvod musí být pohodlný

To není tak úplně pravda. Samotný obvod podprsenky musí nést až 80 % váhy celého poprsí. To znamená, že vám musí sedět velmi pevně. Pokud máte podprsenku po celém dni nošení otlačenou, rozhodně se toho neděste. Díky tomu poznáte, že obvod splňuje svou funkci. Nesmí vám ovšem způsobovat bolestivé otlaky. V tomto případě musíte obvod zvětšit.

Podprsenky
Podprsenky | Zdroj: istock.com

Pokračování 3 / 6

Mýtus: Košíček C je velký

Velikost košíčku závisí na velikosti obvodu. Podprsenky velikosti 70C a 80C mají různě velké košíčky. Oproti tomu například podprsenky 60D a 75A budou mít košíčky stejně velké a lišit se bude jen délka obvodu. Zní to možná složitě, ale je to prosté. Pokud chceme zmenšit obvod, musíme zvětšit velikost košíčku. Pokud máte 75A, postupujete na 70B, dále na 65C.

Podprsenky
Podprsenky | Zdroj: istock.com

Pokračování 4 / 6

Mýtus: Velké podprsenky nejsou sexy

Ještě před pár lety možná platilo, že ženy s velkými prsy sehnaly podprsenku jen ve třech barvách a navíc ne příliš atraktivní. Dnes si mohou pořídit stejně sexy krajkové prádlo jako všechny ostatní. Nebojte se trochu odvázat. Letos jsou v kurzu červené, modré a pudrové barvy, které mohou klidně nápadně vylézat z oblečení.

Podprsenky
Podprsenky | Zdroj: istock.com

Pokračování 5 / 6

Mýtus: Podprsenka bez ramínek není pro každého

Jak už jsme psaly, většinu váhy prsou drží obvod. To znamená, že se správně zvoleným obvodem může téměř každá žena nosit klidně i podprsenku bez ramínek. Záleží samozřejmě i na tvaru košíčků a pevnosti poprsí. Když budete trpělivá a vyzkoušíte jich více, určitě najdete tu pravou.

Podprsenky
Podprsenky | Zdroj: istock.com

Pokračování 6 / 6

Mýtus: Obvod si změřím sama doma

Když si doma naměříte pod prsy 75 centimetrů, nemusí být obvod padnoucí podprsenky nutně stejný. Prádlo se vyrábí z elastických materiálů, takže bývá velmi pružné. Jako první sáhněte po menším obvodu, než jste si změřila. Nebo ještě lépe, nechte si poradit od odborníka.

Podprsenky
Podprsenky | Zdroj: istock.com

Podívejte se, jaké jsou aktuální trendy v podprsenkách:

Video placeholde