5 důvodů, proč právě teď vyměnit make-up za BB krém

Chcete přirozeně krásnou pleť, jako mají modelky? Zapomeňte na nánosy make-upu nebo složité stínování a sáhnete po BB krému. I když kryje méně, v létě za něj bude vaše pokožka vděčná. Nevěříte? Čtěte dál!

1. Zlepšuje kvalitu pleti

Trápí vás pupínky nebo jiné nedokonalosti? Odolejte maskování hutným make-upem a raději sáhněte po BB krému. Ostatně, původně byly BB krémy vyvinuty dermatology pro pacienty, kteří podstoupili ošetření laserem. Jsou tudíž napěchovány látkami, které zároveň zlepšují kvalitu pleti (například kyselinou hyaluronovou nebo různými antioxidanty). Podle toho, co vás víc trápí, si můžete vybrat BB krém s anti-age složkami, proti akné, hydratační, ale i vše v jednom.

2. Přirozeně tónuje pleť

BB krém vám přes léto spolehlivě nahradí make-up. Když si přičtete přirozené opálení, můžete si být jistá, že víc nepotřebujete. A pokud vás přece trápí nějaké nedokonalosti, spolehlivě je zakryjete korektorem.

3. Chrání před slunečními paprsky

BB krémy mají mnohem vyšší SPF ochranný faktor než bežné make-upy – u těch většinou nejde o dvojciferné číslo, proto je nutné před nanesením na obličej aplikovat hydratační krém s UV faktorem. Naproti tomu u BB krému se můžete setkat s ochranou SPF 25, ale klidně i SPF 50 (takový má v nabídce napřílad značka Kiehl's).

4. Je skvělý na cesty

K nanášení nepotřebujete štětec, stačí prsty. BB krémy jsou navíc praktické, většinou v tubě nebo s pumbičkou a rychle se roztírají, takže je oceníte i během líných víkendů nebo dovolené, kdy nechcete ztrácet čas zdlouhavým nanášením make-upu.

5. Rychle si vyberete

Opravdu! Na výběr je totiž většinou omezené množství odstínů, takže nemusíte dlouho přemýšlet nad nějakým podtónem pleti a rychle vyberete.

Tipy na BB krémy najdete i v naší fotogalerii:

Jak zamaskovat pupínky? Podívejte se na tipy vizážisty: