Taťána Kuchařová

Taťána Kuchařová Zdroj: Lukáš Dvořák

Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová
6
Fotogalerie

Taťána G. Brzobohatá: Otužování mi změnilo pohled na sama sebe

Nejen v práci je opravdu houževnatá. Dokládá to i její záliba v noření se do ledové vody. Společně jsme se bavily nejen o něm, ale také o její čokoládové terapii, kterou si stvořila pro radost.

Na rozhovor jsme se sešly těsně před Vánocemi, ještě v době, kdy byly otevřené kavárny a restaurace. A zatímco já jsem se po sundání zimního kabátu trošku klepala zimou, Taťána u stolu v klidu seděla v tričku s krátkými rukávy. „Vám není zima?“ zeptala jsem se. Není, prý je v pohodě. Když jsem si pak zpětně přehrávala naše povídání, nemohla jsem se vzhledem k její zálibě v otužování vůbec divit.

Taťáno, jak se udržujete v kondici?

Kromě zdravého jídla a pohybu, který mě opravdu moc baví, jsem se loni začala otužovat.

Vím, že máte za sebou kurz Wima Hofa v Polsku…

Přesně tak. Moje kamarádka toužila kurz absolvovat, ale postupně jí všichni odříkávali účast, až jsem zbyla já. Mělo mi to být podezřelé, ale ačkoli na to moc nevypadám, jsem taky spontánní euforik. Když přišla za mnou, že jsem poslední, kdo jí zbyl, jestli nepojedu, aniž bych se podívala, co je to za kurz, okamžitě jsem si ho bookla taky. Když jsem to pak před odjezdem zjistila, jela jsem vlastně tak trochu z hecu, že to chci zkusit a rozšířit si svoje hranice. Po návratu domů jsem ale totálně změnila pohled na sama sebe i své tělo.

To mě zajímá…

Mojí největší slabinou byla fyzická stránka a kondička. Bylo to pro mě paradoxně mnohem náročnější fyzicky. Led a chlad nebyly takový problém. A přiznávám, že jsem si při výšlapu sáhla na dno svých fyzických sil a chtěla jsem to několikrát vzdát.

Video placeholde

Myslím, že vy zrovna nejste žena, která by se vzdávala. Co se stalo?

Pátý den kurzu jsme měli absolvovat výstup do 1550 m, jen v šortkách a tričku. Byl to tříhodinový výstup a tříhodinový sestup. Venku bylo chladno a mokro a já jsem po koupání v řece dostala horečku a nebylo mi úplně dobře. Nevím, jestli to bylo fyzickým vyčerpáním a reakcí těla na vše prožité, protože již před tímto výstupem jsme se začali natvrdo otužovat – na výcviku tomu říkají „healing fever“, nebo zda u mě už tehdy náhodou nepropukl Covid. Kurz se totiž konal v únoru 2020, účastnilo se ho na sto lidí z celého světa a podobné příznaky jako já nás mělo víc. Nechtěla jsem to ale zabalit, protože tam byli lidé daleko starší než já, osoby bez končetin, lidé s různým omezením a neskutečnými životními příběhy. Musela jsem se hecnout.

Co pro Taťánu znamenalo vystoupit z komfortní zóny? Jaké jsou její denní rituály a na co se těší v roce 2021? Nejen to se dozvíte v rozhovoru v aktuálním čísle časopisu Dieta. Čeká vás velký materiál o otužování a metodě Wima Hofa a také článek o tom, jak hubnout, když tělo není zcela v kondici.

Kupte si aktuální číslo v našem iKiosku – největší on-line trafice s poštovným zdarma.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia