Dvě kila do Vánoc? Jde to i bez diety. Stačí dodržet těchto 6 tipů

Vánoce se blíží a s nimi i obava z toho, jak tentokrát dopadne známý souboj naše vůle vs. talíře plné dobrot. Pokud si chcete o svátcích trochu dopřát a nemít výčitky, zkuste na zdravý životní styl najet už teď. Do Vánoc se vám určitě podaří něco shodit a to je ta nejlepší motivace, abyste se přes svátky tolik nepřejídala a dobroty si naopak užila. Jak to zvládnout bez drastické diety?

Abyste opravdu hubla tuky a svou váhu si udržela, zapomeňte na dietu. Kila navíc budete mít pravděpodobně proto, že jíte špatně. Takže pokud byste se po dietě zase ke svému současnému stravování vrátila, budete mít shazovaná kila zase nahoře a s nimi ještě nejspíš i něco navíc. Mnohem efektivnější je udělat pár změn, které přijmete za své.

Vyvážený jídelníček

V první řadě je to jídelníček. Nemáte náhodou mezi jídly příliš velké pauzy? Pokud ano, vaše tělo hladoví a bude si každou přijatou kalorii ukládat. Jezte každé tři hodiny, najezte se do hodiny po probuzení a nezapomeňte, že jídla musí být vyvážená: kvalitní sacharidy (tedy celozrnné pečivo nebo těstoviny), dostatek bílkovin (0,8–1 g bílkovin na 1 kg váhy, tedy pokud máte 70 kilogramů, měla byste sníst denně i 70 gramů bílkovin), vláknina a ovoce nebo zelenina. Takto vyvážené jídlo vás zasytí a nerozhodí vám krevní cukr, takže nebudete mít tolik chuť na sladké. Podívejte se, jak vypadá takový jídelníček na hubnutí.

A další tipy na zdravé hubnutí? Čtěte dál: