Celine Dion na pařížském haute couture fashion weeku

Celine Dion na pařížském haute couture fashion weeku Zdroj: Profimedia.cz

Zpěvačka Céline Dion úplně nahá

Tento snímek samozřejmě nevznikl jen tak. Jedná se o teaser na připravovaný dokument magazínu Vogue, který zachycuje život Céline Dion v kulisách pařížského haute couture fashion weeku. 

Céline Dion začala minulý rok spolupracovat s uznávaným stylistou jménem Law Roach, který ji neváhá oblékat do výrazných modelů z kolekcí haute couture –zpěvačka tak na sebe upozornila například na letošním Met Gala, kam vyrazila vůbec poprvé a oblékla pro tuto příležitost černo-stříbrnou strukturovanou róbu Versace, nebo na Billboard Music Awards, kde vystupovala v bílých šatech Stephane Rolland, jimž dominoval ultra hluboký výstřih a dramatické balonové rukávy.

Kdyby se mě někdo zeptal, jaké šaty by nejlépe vystihovaly Céline, pak by to byly právě tyto.

Jak vidno, haute couture je disciplínou, ve které se Céline Dion cítí dobře. A bez povšimnutí to nenechal ani magazín Vogue. Ten kanadskou zpěvačku a držitelku pěti ocenění Grammy pozval jako speciálního hosta na pařížské přehlídky haute couture, které se odehrávaly minutý týden. Zároveň se rozhodl natočit o ní zmiňovaný dokument. A právě během toho vznikla fotografie, která Céline zachycuje v decentní nahé póze, křehkou a zároveň silnou ženu, která se nebojí odhalit taková, jaká je.

Celine Dion se nechala vyfotit při převlékání nahá
Celine Dion se nechala vyfotit při převlékání nahá | Zdroj: Instagram @voguemagazine/Sophia Li

Vogue ke snímku připojil neméně poutavý komentář o vztahu zpěvačky a haute couture: „Za posledních pět let oblékla Céline řadu modelů, které byly upravené exkluzivně pro ni a pro její show. Vystupuje minimálně dvě hodiny, pět nebo šest dní v týdnu, tančí, uklání se a výrazně gestikuluje bez jakýchkoli zábran v šatech, které mají ručně našité korálky a byly stvořeny maximálně pro krátkou chůzi na přehlídce nebo na červeném koberci.“

Céline Dion si prý nechává poslat návrhy do svého domu v Nevadě, kde probíhají tři fittingy. Poté bývají šaty upraveny zpěvačce na míru v jejím soukromém ateliéru. „Armani Prive, Schiaparelli, Giambattista Valli, Versace... to je jen hrstka návrhářů, šijí pro ni prakticky všichni.“ Vogue dále popisuje, jaké změny na šatech či botách je často třeba udělat, aby se v nich mohla zpěvačka vůbec pohybovat nebo je okamžitě vyměnit za jiné, když je potřeba.

Křehké a ručně šité róby zkrátka musí vydržet trochu jinou zátěž, na druhou stranu Céline se jim také dokáže přizpůsobit. „Do svého soukromého šatníku si před lety koupila malé černé šaty z dílny Christiana Diora. Jednoduché, úzké, v midi délce, které jsou strečové jen tak, aby se v nich dala klást jedna noha před druhou,“ komentuje Vogue a zakončuje emotivně: „Právě tyto šaty si Céline minulý rok oblékla na pohřeb svého manžela.“

První vystoupení Céline Dion po smrti manžela v Las Vegas bylo velmi emotivní. Podívejte se na video:

Video placeholde