Vosk, žiletka, epilátor nebo cukr? Jak na dokonale hladké nohy? Vyzkoušely jsme | Ženy.cz
 


Vosk, žiletka, epilátor nebo cukr? Jak na dokonale hladké nohy? Vyzkoušely jsme

8. února 2017
 • něco bolí víc, něco méně. Ale efekt je jiný. Stále více žen trvá na tom, aby jim nohy vydržely bez chloupků co nejdéle právě v zimě, a mohly tak pohodlně střídat sukni i kalhoty. Vyzkoušely jsme proto, jak mít nohy – pokud možno bezbolestně – hladké i několik týdnů. Jak jsme byly spokojené?

   

 • Redaktorka Andrea vyzkoušela:

  Klasická žiletka

  Nedám dopustit na žiletkové holicí strojky. Sice si nohy musím holit častěji, ale za to, že je to rychle hotové a hlavně bezbolestné, mi to stojí. Preferuji strojky s vyměnitelnými hlavicemi, které mají tři a více břitů. Jsou opravdu spolehlivé a nedráždí pokožku. Jednorázové žiletky nejsou nic pro mě. Na co ale nezapomínám, je pěna nebo gel před holením. Bez nich bych měla nohy červené a kůži poškrábanou.

  Gillette, holicí strojek Venus, 165 Kč a levandulový gel na holení, 115 KčGillette, holicí strojek Venus, 165 Kč a levandulový gel na holení, 115 KčAutor: archiv firem

 • Redaktorka Brigita vyzkoušela:

  Elektrický epilátor

  Strojek, který chloupky vytrhává i s cibulkami, jsem poprvé vyzkoušela asi před patnácti lety, když jsem ho potají "šlohla" mamince. Bolest, kterou si z té doby pamatuji, mi podobné pokusy znechutila na hodně dlouho. O odhodlání se k tomu, že tento masochistický zážitek je třeba zakusit znovu, mě přesvědčil fakt, že epilátory za tu dobu ušly přece jen kus cesty. Můžete je bez problémů použít pod vodou, mají masážní výstupky a několik rychlostí. Navíc mají i nástavce na různé partie. Také mají takový nástavec, který chloupky nevytrhává, ale jen zastřihuje.

   

  Braun, epilátor Silk-épil WetBraun, epilátor Silk-épil WetAutor: archiv firem

   

  Dobře, epilace pořád není příjemná záležitost, ale ani nijak výrazně nebolí. Obzvlášť pokud si nohy "holíte" pod hladinou teplé vody. Trvá to déle než žiletkou a musíte být pečlivější, ale za nohy hladké celých 5 týdnů to opravdu stojí! Bez mučení ovšem přiznávám, že na podpaží a oblast bikin bych si s epilátorem přece jen netroufla.

 • Grafička Tereza vyzkoušela:

  Depilační krém

  S depilačním krémem jsem se setkala poprvé, a byla jsem proto nadšená a zvědavá, jak bude fungovat. Výrobce slibuje, že hladké nohy vydrží týden, a to také splnil, ale aplikace je na můj vkus oproti žiletce zbytečně komplikovaná. Navíc mě krém na pokožce nepříjemně pálil, měla jsem ale variantu určenou pro normální pleť, nikoliv pro citlivou. Upřímně ale musím říct, že jsem si tento způsob odstraňování chloupků neoblíbila.

  Veet, depilační krém, 90 Kč, koupíte v síti drogeriíVeet, depilační krém, 90 Kč, koupíte v síti drogeriíAutor: archiv firem

   

 • Redaktorka Eva vyzkoušela:

  Depilace cukrovou pastou

  Jak funguje depilace cukrovou pastou? Depilované místo vám kosmetička vyčistí a zasype pudrem proti podráždění pokožky. Poté rukou nanese teplou cukrovou pastu a začne roztírat. To je ta asi nejbolestivější část, jelikož pasta se na chloupky lepí a dost to tahá.

   

  Autor: shutterstock.com

  Poté už na místo kosmetička přiloží speciální pásku a strhne. Moje pocity? Jsem nadšená. Myslela jsem, že to bude bolet. Nebolelo. Domnívala jsem se, že chloupky porostou rychleji. Nerostou! K dnešnímu dni je to už desátý den a stále jsem se nemusela na depilovaných místech holit! Určitě tuto šetrnou depilaci doporučuji všem ženám a dívkám, které mají, stejně jako já, problémy se zarůstáním chloupků. Moc se vám uleví!

   

 • Redaktorka Maruška vyzkoušela:

  Depilace voskem

  Pamatujete si na díl Přátel, jak se Ross s Rachel pohádali a zbytek party zůstal zavřený v ložnici a z nudy se pokoušel odstranit si doma chloupky voskem? Tak nějak dopadl i můj zoufalý pokus o tuto metodu depilace v pohodlí domova. Spousta jekotu, slz a pochybný výsledek. Od vosku jsem měla snad i víčka.

   

  Autor: SHUTTERSTOCK.COM

  Pokud jste šikovná, klidně se o to pokuste, já se ale rozhodla dát vosku šanci ještě v salonu. To už bylo o něčem jiném. Depilace sice pořád bolí, ale podstatně méně, protože kosmetička ví, jak na to. A odměnou mi jsou nohy, které jsou hladké už čtvrtý týden. Za trochu bolesti to pohodlí stojí.

 • Redaktorka Lenka vyzkoušela:

  Epilace IPL

  Nebavilo mě pořád si holit podpaždí a na to, abych chodila pravidelně do salonů, nemám čas ani peníze. Proto jsem byla nadšená, že můžu vyzkoušet přístroj, který se používá v pohodlí domova. Počáteční investice sice nebyla nízká, ale můžu vás ubezpečit, že stojí za to. A relativně brzy se vám vrátí. Ani laserová a IPL epilace v profesionálních salonech totiž nepatří k nejlevnějším. Přístroj funguje na principu pulzního světla, jehož záblesky silně ohřejí chloupky, světelná energie zničí vlasový folikul, a růst se tak zastaví.

   

  Remington, epilátor IPL 6000, 3999 KčRemington, epilátor IPL 6000, 3999 KčAutor: archiv firem

  Po několika dnech pak chlup sám vypadne. Přístroj můžete použít téměř na všechny partie. A na rozdíl od laserové epilace třísel, kterou jsem podstoupila, není nijak zvlášť bolestivý. I při nastavení nejvyššího výkonu ucítíte jen drobné štípnutí. Nepříjemný je spíš zápach „spáleného“ ochlupení. Ani při použití tohoto přístroje ale nepočítejte s tím, že chloupky zmizí po jediném zásahu. Každou partii je potřeba ošetřit alespoň šestkrát až sedmkrát.

  Článek připravila redakce Blesk pro ženy.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy