Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Davey Wavey,

Vaginální nebo klitoridální orgasnus? Který je lepší?

Jak dosáhnout orgasmu? Jak zvýšit jeho prožitek? To jsou otázky, které se řeší velmi často. A co takhle, který orgamus je lepší? Ten způsobený drážděním klitorisu nebo vaginy? Nová studie zjistila, že se ženám pokládala zcela špatná otázka, co se prožívání orgasmu týče.

„Pokládáme ženám už hodně dlouhou dobu špatnou otázku,“ prohlásila Nicole Phrause, PhD., která se poslední studií o ženských orgasmech zabývala se svým týmem. Většinou je ženám pokládána otázka „co způsobuje váš orgasmus?“, a ženy jsou tím tlačeny k tomu, vybrat si jeden druh stimulace.

Během studie, do které se zapojilo osmdesát osm žen, doktorka a její tým přišly na to, že je zbytečné oddělovat klitoridální orgasmus od vaginálního. Většina žen má totiž vnímání orgasmů propojeno. Šedesát čtyři procent žen v tomto průzkumu přiznalo, že nejlepší orgasmy prožívají tehdy, jsou-li drážděna zároveň obě místa.

Nezáleží tedy na tom, jestli jste citlivější na klitorisu nebo ve vagině, nejdůležitější je, aby stimulace přicházela z obou stran, a tím se rapidně zvyšuje šance na to, že prožijete velmi intenzivní vyvrcholení. Naznačte partnerovi, kde se vás má dotýkat během sexuálního styku, popřípadě mu to můžete předvést sama.