...

... Zdroj: Profimedia.cz

Tato Ruska musí operovat a to už jí je devadesát. Kolik lidí ji zemřelo pod rukama?

Onemocnět v zahraničí se nikomu nechce a jít na operaci už vůbec ne. A což teprve, kdyby vám tamní nemocniční personál řekne, že operovat vás bude devadesátiletá specialistka! Tohle se vám může stát v ruské Rjazani! Alle Iljiničně Levuškině je skoro devadesát a ve svém úctyhodném věku operuje čtyřikrát týdně!

Ráno přijde v osm a hned se začne starat o pacienty. Čtyřikrát v týdnu jde na sál operovat. Alla Iljinična Levuškina oslaví letos v květnu devadesát let a operuje už úctyhodných 68 let. Za tu dobu jí prošlo pod skalpelem asi 10 000 lidí. A do důchodu se rozhodně podle svých slov nechystá. "Kdo by tu pak pracoval," odbývá dotazy na podobné téma a dodává: "Nudila bych se."

...
... | Zdroj: Profimedia.cz

Je vitální a čiperná a její energii by jí mohl závidět leckdo o generaci, dvě nebo tři mladší. Pravda je, že když ji jako svého ošetřujícího lékaře spatří pacienti, leckterý je na pochybách. "Zprvu jsem se bála, když jsem se dozvěděla, že mne má operovat takhle stará lékařka," svěřila se pacientka jménem Irina pro Lite FM. "Pak se mne ale dotkla svými pevnými prsty a veškeré mé pochyby zmizely."

Její intuice byla správná. Alle Levuškině totiž na operačním sále neumřel ani jediný pacient! "Být lékařem není profese, to je životní styl," říká Alla. "Pro co jiného by člověk měl žít, než pro práci?" Doma se stará o hendikepovaného synovce a osm koček. A pokud byste chtěli znát recept na dlouhověkost, od této paní se ho nedozvíte. Podle svých slov nedělá nic zvláštního - hodně se směje, pláče a jí všechno.