.

. Zdroj: shutterstock

Šťastné páry si užívají maličkosti. Velká gesta u nich nenajdete

Romantická večeře k výročí s kapelou, která hraje "naši písničku", ohromné pugéty květin do práce... Tak přesně to většina šťastných párů moc nepraktikuje. Jsou to jiné a daleko obyčejnější věci, které upevňují jejich lásku a vztah. Stojí podstatně méně a dají se dělat každý den. Které to jsou?

Pokračování 2 / 8

Chodí spolu ven

Petra byla ochotna cestovat
Petra byla ochotna cestovat | Zdroj: Shutterstock.com

Je to třeba procházka se psem, kterou může odbýt jeden, ale jdou oba a nakonec zůstanou venku celé odpoledne. Nebo večeře, pivo – prostě si jen někam večer vyrazí, když jsou děti u babičky. Nemusí to být nutně romantické rande, jen čas strávený spolu a bez dětí.

Pokračování 3 / 8

Chodí spolu do postele

.
. | Zdroj: shutterstock

A nejen za účelem sexu, i když podle výzkumů tento zvyk sexuálnímu životu sezdaných párů výrazně prospívá. Někdy si jdou spolu jen číst nebo povídat, prostě sdílejí intimní prostor jeden vedle druhého.

Pokračování 4 / 8

Vypínají telefony

Sex
Sex | Zdroj: shutterstock

Nebo alespoň jejich zvonění. Protože většina z nás má tendenci po pípnutí zprávy prostě zjistit, kdo a co psal. Nemluvě o tom, že v poslední době lidé během debaty klidně na svých smartphonech kontrolují e-maily, počasí, nové zprávy a tak dále a tak dále. Ti, kteří telefon vypnou, dají na vědomí druhému, že on je pro ně momentálně ten nejdůležitější. Alespoň na pár hodin.

Pokračování 5 / 8

Objímají se

...
... | Zdroj: Shutterstock.com

Pokračování 6 / 8

Dají ostatním najevo, že mají druhého rádi

Jedno vřelé objetí nebo polibek na tvář řeknou leckdy víc než hromada slov. Celý den vás může hřát myšlenka, že váš protějšek je s vámi rád, a vy se tak můžete podstatně více těšit na to, až ho na konci pracovního dne uvidíte.

Povídat si o designu a pořídit si nějaký pěkný kousek, to můžete až do neděle
Povídat si o designu a pořídit si nějaký pěkný kousek, to můžete až do neděle | Zdroj: shutterstock

Pokračování 7 / 8

Zajímají se o druhého

Stačí se na veřejnosti svého partnera jen zlehka dotknout. Vzít ho za ruku, zavěsit se do něj. Dát nahlas najevo radost z jeho úspěchu nebo ukázat okolí, že si ho vážíte. Zvláště muže tohle velice těší.

...
... | Zdroj: Shutterstock

Pokračování 8 / 8

Smějí se spolu

Nemusí mít nutně stejné zájmy, stačí jen zájem o druhého. Pochopitelně ne každý den mají oba náladu na svěřování se nebo vypravování. Ale celkově mají šťastní lidé přehled o tom, co prožívá ten druhý. V práci, na poště, v posilovně. Kdekoliv.

Nejen psychickému, ale i fyzickému zdraví prospěje trocha legrace a objetí.
Nejen psychickému, ale i fyzickému zdraví prospěje trocha legrace a objetí. | Zdroj: Shutterstock.com

A v neposlední řadě se dokážou zasmát. A to nejen tomu, co je vtipné. Tyto všechny drobnosti dokážou upevnit vztah mnohem více, než by člověk předpokládal.

Článek připravila redakce Blesku pro ženy.