Huangovi se již odoperovaný nádor znovu objevuje.

Huangovi se již odoperovaný nádor znovu objevuje. Zdroj: profimedia.cz

Sloního muže zvou kvůli ohyzdnému obličeji do zábavných show, on odmítá

Nemoc, kvůli které je Huang přezdíván Čínský sloní muž, je tak bizarní, že dostává i nabídky vystupovat v zábavné show. Ty však nadále odmítá. Aby mohl žít jako ostatní lidé, musel 39 letý Huang Chuncai z vesnice Yulan v centrální Číně podstoupit již čtyři operace obličeje. Při nich mu lékaři odstranili obří nádory obličeje. Ty však začaly růst znovu.

Již deset let je Huang podrobně zkoumán lékaři a vědci. V normálním životě mu brání obrovský nádor obličeje. Lékařům se ho sice občas podaří odoperovat, nádor ale roste znovu a znovu. V nejhorším stádiu vážil závratných 15 kilogramů. Huang trpí tím nejhorším případem takzvané neurofibromatózy.

Nemoc se poprvé objevila, když byly chlapci čtyři roky. V roce 2007 byl chlapec operován poprvé. Jelikož se nádor opakovaně objevuje, musel podstoupit další tři zákroky. Ty sice odstranily z obličeje velkou část nádoru, avšak jeho vzhled mu stejně bránil žít normální život.

Už od dětství je Huang vystaven tlaku okolí, neustálým posměškům či nadávkám. Ačkoliv se Huangovi říká Sloní muž, jeho nemoc nemá nic společného s původním „Sloním mužem“ Josephem Merrickem, který měl Proteův syndrom.